Grūtais jautājums, kas satrauc, šķiet, itin visus, kā mēs tiksim pāri tai jaunajai krīzei, lai gan jēdzienu krīze ne visi tādā veidā grib lietot. Bet daudziem personiska tā, protams, ir liela krīze šobrīd, jo u cilvēkiem ienākumi sarūk. Daudzi apgalvo, ka viņiem tas ir vismaz uz pusi. Precīzāk - ienākumi nesarūk, ienākumu vērtība sarūk. Oficiālā inflācija šobrīd ir 20%, bet realitāte daudziem ir krietni skarbāka. Degvielas cenas ir pieaugušas gandrīz par pusi, apkure sadārdzinās četras reizes un pat vairāk.  Kaut ko valdība grasās kompensēt. Ja skatāmies veikalos, piena produkti vismaz uz pusi dārgāki, ar maizi, visticamāk, būs ļoti līdzīga situācija tūlīt. Ja pirms pāris gadiem par 500 eiro varēja nopirkt vienu preču grozu, tagad ir vajadzīgs praktiski 1000 eiro, lai tās pašas preces nopirktu. Jautājums, kā ar šādu ienākumu devalvāciju mēs sadzīvosim un kā tam tiksim pāri. 

Nav gan pirmā reize pasaules vēsturē, kad kaut kas tāds notiek, daudzviet tas ir pieredzēts. Jautājums ir, kādas ir tās receptes, kā šādās krīzēs var rīkoties, jo noteikti kādas valstis sekmīgāk tiek ar šādām krīzēm galā nekā citas.

Krustpunktā diskutējam, kādi ir iespējamie risinājumi, lai pārvarētu straujo dzīves sadārdzinājumu? Raidījuma viesi: Latvijas Universitātes profesors Gundars Bērziņš, Stokholmas ekonomikas augstskolas Rīgā profesors, Ilgtspējīga biznesa centra direktors Arnis Sauka un Latvijas Universitātes profesore, Fiskālās disciplīnas padomes priekšsēdētāja Inna Šteinbuka.