Pirms dažām nedēļām portālā "Delfi" kāda mamma dalījās ar pieredzi par to, kā viņas pusaudži iegūst informāciju par notiekošo pasaulē. Viņa rakstīja, ka jaunieši labprāt klausās un lieto starptautiskos plašsaziņas līdzekļus, lai uzzinātu, par ko runā un interesējas ļaudis dažādās valstīs. Bet ir skeptiski pret ziņām un saturu, ko saražo medija pašu mājās. Mēs esam pārāk provinciāli, tā bija teicis viņu četrpadsmitgadīgais puika. Un šis apgalvojums ir dzirdēts vēl. 

Nav jau tā, ka mūsu jaunieši vispār nezinātu, kas notiek Latvijā, bet Latvijas medijus daudzi no viņiem tiešām nepatērē, izvēlas citus informācijas avotus. Varētu jau sacīt, ka tā ir viņu problēma, bet patiesībā mēs jau saprotam, ka tā primāri ir mūsu pašu atbildība, jo viņa lems mūsu pašu nākotni, nevis pasaules izaicinājumus. Ko mēs zinām par jauniešu mediju lietošanas paradumiem, kā mēs mēģinām jaunos cilvēkus uzrunāt un ieinteresēt jauniešu auditoriju par vietējām ziņām?

Krustpunktā diskutē Latvijas Radio 5 direktors Kārlis Kazāks, Latvijas TV galvenā redaktore Sigita Kirilka, portāla "Delfi" abonēšanas satura vecākā redaktore Vita Dreijere un "TVNET group" galvenais redaktors Toms Ostrovskis.

Sazināmies ar Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes locekli Ievu Kalderausku. Viņa iepazīstina ar auditorijas pētījumiem.

Sazināmies arī ar Siguldas Valsts ģimnāzijas 12. klases skolēnu Marisu Priekuli, kurš nākotnē vēlas kļūt par žurnālistu.