Raidījuma skanēšanas laikā varat sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Tuvojas Jāņi, vieni no latviešiem svarīgākajiem svētkiem. Mēs svinam, dziedam, dejojam, ir Jāņu ugunskurs, pļavas ziedi, ir "Skroderdienu izrāde" un "Limuzīna filma" televizorā, bet visu šo pavada alus un šņabis. Veikalos šobrīd litrs alus dažviet ir lētāks par litru minerālūdens. Kā mums, latviešiem, palikt skaidrā prātā, gan pirms, gan pēc Jāņiem. Kādēļ esam vieni no alkoholu visvairāk patērējošām tautām Eiropā un kā mazināt dzeršanas postu - nāves, avārijas, vardarbību ģimenē?

Krustpunktā diskusija: kāpēc Latvijā neizdodas samazināt alkohola patēriņu? Diskutē Ekonomikas ministrijas Iekšējā tirgus departamenta Konkurences, tirdzniecības un patērētāju tiesību nodaļas vadītājs Didzis Brūklītis, Latvijas Radio Pētnieciskās žurnālistikas daļas žurnāliste Baiba Runce, Rīgas Stradiņa universitātes Sabiedrības veselības institūta vadošā pētniece Inese Gobiņa un Ministru prezidenta parlamentārā sekretāre Evika Siliņa.