Raidījuma skanēšanas laikā varat sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Katru dienu pienāk ziņas par cilvēku grupām, kas mēģinājušas šķērsot Latvijas - Baltkrievijas robežu, kā arī ziņas par tiem, kam tas izdevies, bet notverti vēlāk un ne vienmēr Latvijas teritorijā. Kas notiek uz Latvijas - Baltkrievijas robežas, Krustpunktā skaidro un analizē Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs, ģenerālis, Valsts robežsardzes priekšnieka vietnieks Ivars Ruskulis,  Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons un Vidzemes augstskolas akadēmiskais un zinātņu prorektors, Ģeopolitikas pētījumu centra direktors Māris Andžāns.

Pēdējās dienās Eiropas uzmanība bija pievērsta dienvidiem, kur atsāksies jauna migrācijas krīze. Lampeduzas salu pārplūdinājuši migrantu pūļi, kas nozīmē, ka mūs tur gaida jauni izaicinājumi. Kamēr Eiropas galvenās rūpes ir Lampeduza, tikmēr šajā galā mums pašiem ir savas problēmas. Latvijai palīgā dodas gan lietuvieši, gan igauņi, jo Latvija ir lūgusi palīdzību, tāpat mobilizēti papildus darbinieki tepat Latvijā. Lūgta palīdzību Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, Valsts policijai. Kas šobrīd notiek uz mūsu robežas: kāpēc situācija ir saasinājusies un kāpēc tieši pie mums?