Raidījuma skanēšanas laikā varat sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Pēdējā laikā aktualizējies jautājums par krievu valodas lietošanu plašsaziņas līdzekļos, īpaši sabiedriskajos medijos. Vai Latvijas medijos ir vieta oriģinālsaturam krievu valodā? Krustpunktā diskutē Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) vadītājs Ivars Āboliņš, Mediju attistibas un petniecibas centra valdes loceklis, Latvijas Raidorganizaciju asociacijas izpilddirektors Ingemārs Vekteris, Latvijas Radio 4 galvenā redaktore Anna Stroja un Valsts kancelejas Stratēģiskās komunikācijas koordinācijas departamenta direktors Rihards Bambals.

Likumprojektā par Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu, kas tika steidzamības kārtā virzīts caur Saeimai, starp vairākiem strīdīgiem priekšlikumiem parādījās arī kultūras ministra Naura Puntuļa priekšlikums jaunajā medijā tuvākā nākotnē pārtraukt finansēt saturu krievu valodā. Tas nozīmētu arī, ka pēc pāris gadiem būtu jābeidz darboties Latvijas Radio 4 kanālam, kāds tas ir tagad, protams, arī televīzijā ziņas un raidījumi krievu valodā vairs nebūtu pieļaujami. Argumentācija saprotama, karš Ukrainā, neveiksmīga integrācija.

Tajā pašā laikā interesants ir fakts, ka, pieņemsim, paši ukraiņi rīkojušies pretēji un, karam sākoties, izveidoja jaunu televīzijas kanālu krievu valodā "Freedom", kuru varam redzēt arī Latvijā. Kaimiņi igauņi arī ir izvēlējušies piešķirt vairāk naudas saturam krievu valodā, lai nodrošinātu cittautiešus ar drošu informāciju. Kurš ceļš ir pareizāks, tas ir jautājums, uz kuru nu daudziem nemaz tik viegli nav atbildēt. Krustpunktā pārrunājam iespējamos ieguvumus un riskus.