Raidījuma skanēšanas laikā varat sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Šī ziema mums ir sagādājusi nepatīkamus pārsteigumus. Agri sākusies, pēc tam tā sarīkoja lielu pauzi, jau gadu mijā upēs sāka iet ledus. Citviet situācija Latvijā vēl bija kontrolējama, tad Jēkabpilī tā kļuva ļoti dramatiska. Mēs esam aizvadījuši saspringtu nedēļas nogali ar slēgtiem ceļiem un skolām, evakuāciju un bažām par krietni lielākiem postījumiem. Šobrīd situācija ir stabilizējusies, un jēkabpilieši atgriežas pamazām normālā dzīvē. Bet ziema vēl nav beigusies, mums sola vēl salu, var veidoties arī ledus vižņi, kas nozīmē, ka briesmas arī var atgriezties. Aizsargvalnis Jēkabpilī, kā zināms, ir cietis. Kas notiek, ja ūdens līmenis atkal ceļas un viss sākas no jauna, ko valnis var izturēt? Kādas ir iespējas tagad kaut ko darīt, papildus nodrošināties un ko iespējams izdarīt, lai nākotnē varētu sevi vairāk pasargāt?

Krustpunktā diskutē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra Hidrometeoroloģisko prognožu nodaļas vadītāja Laura Krūmiņa, žurnālists Raimonds Rudzāts un Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis. Raidījuma laikā sazināmies arī LMT viceprezidentu Ingmāru Pūķi, "Latvenergo" hidroelektrostaciju tehniskais direktoru Andri Zēģeli un SIA "Inženieru birojs "PROFECTO"" valdes locekli Edgaru Loginu.