Raidījuma skanēšanas laikā varat sazināties, sūtot Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.
Pandēmijā lielākā slodze ir veselības aprūpes darbiniekiem, īpaši tiem, kuri tieši strādā ar Covid pacientiem. Tādēļ jautājums par mediķu algām, darba apstākļiem un motivāciju strādāt ir ieguvis jaunu svaru. Tomēr ne mazāk būtisks jautājums ir par nozares darba organizāciju šajos apstākļos. Neapmierināti ar veselības ministra darbu, vairākas ārstu organizācijas viņam izteica neuzticību, tajā skaitā ar Latvijas Masu asociācija. Krustpunktā lielā intervija ar asociācijas viceprezidenti Ilzi Ortveinu.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Komentāri (8)
2. Ja ministram, nākot pie varas, nepieciešams veidot savu, uzticamu komandu, kas prasa izveides un ieskriešanās laiku, tad ir neprāts ārkārtas stāvokļa vidū prasīt ministra un valdības demisiju, zinot, ka ministrs pēc gada aizies tāpat, un šajā sasaukumā viens ministrs jau nomainīts.
3. Piekrītu, ka galvenie vaininieki situācijā jau gadiem ir VM klerki, kas nejēdz neko no nozares vajadzībām, sākot ar e-veselību, beidzot ar tarifiem un apmaksu. Kāds tam sakars ar īslaicīgu politisku ielikteni - ministru? Ne jau viņš veidojis VM, NVD u.c. nespējnieku kantorus.
Secinājums - Māsu asociācija izvēlējusies nepiemērotu brīdi, lai brēkātu "viss ir slikti! demisiju!", daudz konstruktīvāk būtu publiskot savus konkrētos priekšlikumus ministrijai / ministram un prasīt atbildes, nevis noskatīties, kā VM ierēdņu darba grupās / kabinetos tiek nekompetenti izlemti nozares jautājumi. Jāsaprot, ka ne jau ministrs pats izstrādā stulbo nozares regulējumu, bet ierēdņi, - ministrs to tikai akceptē, noraida vai liek uzlabot.
Kad beidzot Latvijas ieredņi un mediķi spes apjaust skatīt citu valstu pieredzi un secināt, ka vakcīnas vienas pasas arī pie 94% vakcinacijas nenodrošina bara imunitati?
www.sueddeutsche.de/gesundheit/ krankheiten-bad-doberan-corona-ausbruch-in-ein richtung-mehrere-todesfaelle-dpa.urn-newsml-dp a-com-20090101-211019-99-652700
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X