Raidījuma skanēšanas laikā varat sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Saeimas deputāti izvērtēs iedzīvotāju iniciatīvu aizliegt prokremliski noskaņotiem cilvēkiem ieņemt amatus valsts un pašvaldību iestādēs. Vai tiešām varētu tapt šāds likums un kā izvairīties no paredzamajiem riskiem, Krustpunktā diskutē Saeimas deputāti: Andrejs Svilāns (Apvienotais saraksts), Edmunds Jurēvics (Jaunā Vienotība), Jurģis Klotiņš (Nacionālā apvienība), Gunārs Kūtris (Zaļo un zemnieku savienība) un Vilis Krištopans (Latvija Pirmajā vietā).

Ieilgstot karam Ukrainā, sabiedrības interešu degpunktā parādās arvien jaunas iniciatīvas, par kurām pirms gada mums droši vien nenāktu prātā diskutēt. Šī gada laikā daudz kas ir noticis: ir nojaukti pieminekļi, mēs pārejam tikai uz mācībām latviešu valodā, pamatīgas pārmaiņas ir skārušas politisko telpu. Nu esam nonākuši līdz diskusijai par lojalitāti un cilvēkiem, kas strādā valsts un pašvaldību iestādēs. 

Portālā "Manabalss.lv" ātri atbalstu guva rosinājums aizliegt strādāt valsts institūcijās prokremliski noskaņotiem cilvēkiem. Arī Saeima ir atbalstījusi šīs idejas izskatīšanu komisijās, tagad deputātiem jālemj, vai un kā šo ideju var realizēt dzīvē. Jautājums nav vienkāršs, jo tā robeža starp lojalitāti un politisku izrēķināšanos, piemēram, ir neskaidra. Vai un kāds risinājums vispār iespējams?