Vajag vai nevajag Latvijā bloķēt un cenzēt Krievijas propagandas piesūcinātās interneta vietnes. Šī diskusija, pirmkārt, jau žurnālistu vidē izvērsās pēc tam, kad Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome paziņoja, ka tā bloķējusi jau desmitiem vietņu. 

Žurnāla "Ir" galvenās redaktores Nellijas Ločmeles protesta pilnais tvīts sociālajos tīklos izraisīja gandrīz vai naida vilni. Kādiem šķiet, ka jebkuras iebildes pret interneta cenzēšanu šajā situācijā liecina gandrīz vai par nacionālo nodevību. Emocijas šajā kara laikā visiem ir saasinātas.

Kara apstākļos šādai propagandai nav vietas Latvijas informatīvajā laukā, skaidro slēdzēji, atgādinot, ka arī Krievijas televīzijas kanāli Latvijā bez īpašām iemaņām daudzviet vairs nav pieejami. 

Tas, ka karš notiek informatīvajā laukā, protams, nav nekāds noslēpums, bet, vai ir pareizi nogriezt Latviju no jebkādas Krievijas informatīvās plūsmas. Tas tāds strīdīgs jautājums, par kuru diskutējam Krustpunktā. Raidījuma viesi: žurnāla "IR" galvenā redaktore Nellija Ločmele, NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra vadītājs Jānis Sārts, Rīgas Stradiņa universitātes Komunikācijas fakultātes profesors Ainārs Dimants un Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes priekšsēdētāja vietniece Aurēlija Ieva Druviete.

 

--

Atgādinām par iespēju klausīties "Krustpunktā" arī podkāstu aplikācijās. “Krustpunktā” komanda šais dienās strādā īpašā režīmā, un speciālizlaidumi mēdz būt gan vairākas reizes dienā, gan brīvdienās. Tāpēc ir svarīgi ne tikai nospiest pogu “sekot” šim podkāstam, bet arī turpat blakus šai pogai nospiest zvaniņu - tad telefonā atnāks paziņojums brīdī, kad būs iznākusi jauna epizode.