Raidījuma skanēšanas laikā varat sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.
Kārtējo gadu slimnīcas pieņēmušas vairāk plānveida pacientu, nekā līgumā noteikts ar valsti. Papildu līdzekļus Nacionālais veselības dienests nesola. Kāds varētu būt risinājums? Krustpunktā analizē Veselības ministrijas Veselības aprūpes departamenta direktore Sanita Janka, Nacionālais veselības dienests Ārstniecības pakalpojumu departamenta direktore Alda Reinika, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcasvaldes loceklis Vadims Beļuns, Latvijas Slimnīcu biedrības valdes priekšsēdētājs Jevgēnijs Kalējs un Latvijas Jauno ārstu asociācijas valdes locekle, ģimene ārste Alise Singha.
Pagājušā trešdienā mūsu klausītājus satrauca Ziņu dienesta kolēģu stāstītais, ka šogad slimnīcas ir sniegušas pārāk lielu palīdzību, ārstējot vairāk cilvēku, nekā tās varēja atļauties. Proti, katrai slimnīcai noteikts, cik daudz naudas tā drīkst tērēt, un šogad esot pārtērēti jau vairāk nekā 10 miljoni eiro. Veselības ministrijai liekas naudas nav, lai varētu kompensēt pārtērētos līdzekļus, tāpēc slimnīcām pašām būs jādomā, kā tikt galā ar radušos situāciju. Te ir jāpiebilst, ka runa ir par plānveida operācijām un sniegto palīdzību, ko laikam vajadzēja acīmredzot biežāk atteikt un pārcelt uz vēlāku laiku. Tāpēc tagad šī pacientu uzņemšana, kā skaidroja daudzviet, tiek plānota nākamajā gadā. Esot pat gadījumi, kad uz slimnīcu būs jādodas vien 2026. gadā. Esam par šo problēmu Krustpunktā runājuši arī citus gadus, vienīgi tad tas parādu jautājums tika risināts. Šoreiz naudas neesot, un tas nozīmē, ka būs jāveido arvien garākas rindas, lai nokļūtu slimnīcā. Kāpēc tā, kāda ir tā situācija un kā šādā būtu pareizāk rīkoties?
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Komentāri (11)
Tu pieteicies, bet neņem, jo neesi ne ar ko labāka.
Un te vēl ticamāks scenārijs:
Tu te tikai ālējies, izliekot žulti uz cilvēku, kurš redzams publiski, kamēr pati/pats paliec ēnā. Ērti.
-Satrāps. Bet satrāps parvaldīja tikai provinces Persijā.
*Vara grieķiski Cratos. Dienesta vieta, dienesta galds fruanču valodā bureau-birojs. Amatpersona, kas izpilda tikai norādījumus no augšas un aizsargā šādu pārvaldes režīmu Pasaules vārdnīcā sauc par bureaucrate - birokrātu.
- Latvija ir daudz smagāka ar birokrātismu piesūkusies valsts nekā senā Persija. Pietika Maķedonijas Aleksandram pieskarties un šis Koloss sagruva. Jums nav bailes, ka karš Ukrainā nejauši aizķers mazliet arī Latviju, ka tā sairs pīšļos.
Jā, jā, - pa lēto, jo visur ir dārgāk nekā Latvijā un rindas ir vēl milzīgākas.
Tas ir visur un nav nekāds unikums - ārstu trūkst, māsu un sanitāru trūkst.
Pašiem medicīnas darbiniekiem viņi sen nav autoritāte , neviens viņos neklausās!!
Taču uzaiciniet normālus slimnīcu finansistus , ekonomistus
Būs lieki iztērētas 60 min maļot visu jau pārmalto
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X