Raidījuma skanēšanas laikā varat sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Krustpunktā studijā pēc vieniem būs Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece. Runa būs par parlamenta darbu. Tuvojas pavasara sesijas noslēgums, kad deputāti dosies vasaras brīvdienās. Mūrnieces kundze gandrīz stundas garumā atbildēs uz žurnālistu un klausītāju uzdotajiem jautājumiem.

Lai gan Saeima vēl nav pieņēmusi likuma grozījumus, kas par olšūna donoru ļaus kļūt tikai dzemdējušām sievietēm, Mūrniece uzsver, ka nav nekādu argumentu, ka, ja sievietēm liegtu to darīt, tas atstātu paliekošas pēdas uz veselību: "Manuprāt, sievietēm būtu jādod izvēle pašām lemt par to, ko šajā situācijā vēlas darīt, un pieņemt lēmumu."

Neskatoties uz satraucošo tendenci, ierobežot sieviešu tiesības un apšaubīt viņu spriestspēju, piemēram, olšūnu donora likuma, Stambulas konvencijas un luterāņu baznīcas lēmumu sakarā, Mūrniece uzsver: "Latvijā ir ļoti daudz spēcīgu sieviešu. Tā ir stipro sieviešu zeme. Savukārt tas, kas notiek ar dažādām iniciatīvām sabiedrībā - acīmredzot esam tādā sabiedrības attīstības posmā, kuram obligāti ir jāiziet cauri. Ļoti labi, ka sievietes saka savu vārdu gan attiecībā uz šiem grozījumiem, kas paredz regulēt olšūnu donora iespēju, labi, ka izsakas par Stambulas konvenciju, un ceru, ka luterāņu draudzes izteiks arī savu viedokli, kas attiecas uz šo sinodes lēmumu."

Tāpat viņa atklāj, ka jūtas un ir līdzvērtīga vīrietim: "Nevienu brīdi neesmu jutusies mazāk līdzvērtīga. Tad, kad ej, strādā, tev neviens neprasa - esi tu sieviete vai nē. Man pat liekas, ka no sievietēm reizēm paprasa vairāk, jo mums ir lielāka pienākuma apziņa. Varbūt pat brīžiem arī lielākas darba spējas."