Sarunas temats ir svarīgs visai Latvijai, īpaši ārpus Rīgas dzīvojošajiem. Ne tikai Bauskai. Sarunā -  par veselības aprūpes pieejamību pēc slimnīcu reformas. Latvijā šobrīd darbojas 39 slimnīcas, un tās ir iedalītas piecos līmeņos. Augstākais – piektais līmenis ir tikai universitāšu slimnīcām Rīgā, kā arī specializētajām klīnikām. Savukārt pirmais līmenis ir slimnīcām, kurās nodrošina tikai terapiju un hronisko pacientu aprūpi, kā arī diennakts neatliekamo palīdzību gadījumos, kad nav apdraudēta pacienta dzīvība.

Pirmā līmeņa slimnīca ir arī Bauskā. Pret slimnīcas pārveidošanu par aprūpes iestādi pirms gadiem notika protesti līdz pat ceļa bloķēšanai un specvienības „Alfa” iesaistīšanai. Bauskas slimnīca darbojas, bet tās profils ir sašaurināts līdz zemākā līmeņa slimnīcai. Kā Bauskas novadā izjūt slimnīcu reformu, kur ir vājās vietas veselības aprūpes nodrošināšanā, par to runājam ar diskusijas dalībniekiem.

Bauskas slimnīca ir reģionāli saslēgta ar Jelgavas 4. līmeņa slimnīcu. Vai sadarbība ir veiksmīga, vai ir skaidrība par to nodrošinātajiem pakalpojumiem, vai Jelgavā visu diennakti ir speciālisti, kam jābūt? Tajā skaitā bērniem.

Vai Zemgalē visas slimnīcas atbilst līmeņiem, kas tiem ir piešķirti? Trīs slimnīcas – Jelgava – 4.līmenis, Dobele – 3.līmenis, Bauska – 1.līmenis. No Bauskas līdz Jelgavai, kur ir 4.līmeņa slimnīca, ir nepilni 50 kilometri, bet līdz Rīgai nepilni 70 kilometri. Dobele – virs 70 kilometriem.

Diskusijā piedalās: NMPD Zemgales reģionālā centra vadītājs Dmitrijs Sergejevs, Bauskas slimnīcas valdes locekle Mirdza Brazovska, Lauku ģimenes ārstu asociācijas pārstāve Ilze Kukute, Bauskas Domes priekšsēdētāja vietnieks Voldemārs Čačs un no Nacionālā veselības dienesta - Zemgales nodaļas vadītāja vietnieks Vainars Klovs.