Raidījuma skanēšanas laikā varat sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.
Jautājumus par vakcinācijas nepieciešamību dienas kārtībā diemžēl visbiežāk ienes traģiski notikumi. Tagad par to jārunā atkal. Vai atsevišķām slimībām vakcinācija jānosaka kā obligāta, vaicājam ekspertiem raidījumā Krustpunktā. Diskutē Slimību profilakses un kontroles centra direktora vietnieks sabiedrības veselības un profilakses jautājumos Dzintars Mozgis, Veselības ministrijas parlamentārais sekretārs Artjoms Uršuļskis, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas deputāte Mairita Lūse, Latvijas Ārstu biedrības valdes loceklis, profesors Māris Taube un Latvijas jauno ārstu asociācijas valdes locekle Alise Singha.
Vai Latvijā vajag ieviest obligātu vakcināciju? Kāda ir pašreizējā kārtība un kāpēc tik daudz bērnu, izrādās, nav vakcinēti? Pēc drāmas, kas izvērsās Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, vienam puisītim nomirstot, bet viņa māsas izņēma no ģimenes piespiedu kārtā, šis jautājums ir pievērsis ļoti plašu sabiedrības uzmanību. Kādreiz taču, kā norāda klausītāji, Brīvajā mikrofonā, bērnus vakcinēja bez jautājumiem; kāpēc tagad, izrādās, arvien biežāk bērni nav pasargāti un, kā mēs redzam, arī atgriežas jau piemirstas slimības. Kāds tad būtu saprātīgais risinājums, runājot par bērnu vakcinēšanas kārtību?
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Komentāri (5)
28.1. klātienes vizītes laikā atbilstoši šo noteikumu 9. pielikumam rakstiski ! noformē informēto atteikumu no vakcinācijas. Aizpildīto atteikuma veidlapu paraksta vakcinējamā persona vai pacienta likumiskais pārstāvis; Brīdī, kad veselības ministrs un ģimenes ārsts pašrocīgi parakstīs dokumentu par vakcīnas (jebkuras) sastāvu un katras vielas drošumu un uzņemsies pilnu morālu, finansiālu, arī kriminālu, atbildību par iespējamām vakcinācijas blaknēm, saruna varētu sākties. Un šeit OFICIĀLS MK viedoklis -->23-TA-1800: Noteikumu projekts (Grozījumi)
Grozījumi Ministru kabineta 2000. gada 26. septembra noteikumos Nr. 330 "Vakcinācijas noteikumi" Publikācijas datums vestnesis.lv
10.01.2024.
""Prasīb a, ka obligāti vakcinējami ir bērni un pieaugušie, nozīmē, ka ārstniecības personai vakcinācija obligāti jāpiedāvā tām riska grupām, kuras konkrētajā epidemioloģiskajā situācijā iesaka vakcinēt SPKC un Imunizācijas valsts padome.
Vārds "obligāti"❗ nekādā veidā neattiecas❗ uz vakcinācijas pakalpojuma saņēmējiem❗ - personām ir tiesības no vakcinācijas atteikties❗, kas noteikumu tekstā ir skaidri norādīts.
Skaidrojums, ka ārstniecības iestādēm un ārstiem ir obligāts pienākums uzrunāt un piedāvāt iespēju saviem pacientiem vakcinēties, bet vakcinācija pret Covid-19, tāpat kā pret citām infekcijas slimībām, ir un paliek jebkura cilvēka brīva izvēle, iekļauts noteikumu projekta anotācijā.""
Zemāk esošajā saitē jāatver IZZIŅA https://tapportals.mk.gov.lv/legal_acts/21ccb a57-8939-4d33-935d-454b610aab37?fbclid=IwY2xja wFqLJdleHRuA2FlbQIxMAABHRjMjMPt7aln1OYHPK8lC6e NiyGguEmNdN3_6KupaExJoA7-yNczzcqtbQ_aem_n0_iYB L3RTYAG2ktzUMuvw
According to the World Health Organization (WHO) and the European Centre for Disease Prevention and Control (ECDC), here's a general comparison of COVID-19 cases and deaths per 10,000 people in Latvia and Estonia:
Latvia:
Total cases per 10,000 people: around 2,500-3,000 (as of 2022)
Total deaths per 10,000 people: around 50-60 (as of 2022)
Estonia:
Total cases per 10,000 people: around 2,000-2,500 (as of 2022)
Total deaths per 10,000 people: around 30-40 (as of 2022)
inficēts nevakcinēts cilvēks smagi slimo pats un pakļauj slimībai apkārtējos. Tāpēc nav morālas tiesības izvēlēties nevakcinēties. Īpaši tas attiecas uz bērniem un to vecākiem.
Pie likuma pie vecāku tiesībām ir jābūt atrunai par pienākumu vakcinēt bērnus, atbilstoši mediķu noteiktai valsts programmai
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X