Pēc kara sākuma Ukrainā šķita, ka latvieši ir vienoti. Uzvaras pieminekļa nojaukšana bija gandrīz vai svētki. Taču notikumiem turpinoties, situācija pamazām mainījās. Dienaskārtībā parādījās lemšana par ielu nosaukumu maiņu Rīgā. Tagad runa ir par pieminekļu novākšanu dzejniekiem un rakstniekiem. Cilvēki ir sadalījušies divās pretējās nometnēs. Taču viedokļu polarizācijā ir arī vēl aktīvāki rosinājumi. Vai nacionālais un vēsturiskais mantojums atkal sācis mūs šķelt? Kāpēc tā un vai mums ir jāmēģina vienoties par kādiem kopējiem principiem šādos jutīgos jautājumos?
Krustpunktā diskutē filozofijas, retorikas un reliģisko ideju vēstures pasniedzējs Valdis Svirskis, aktieris Gundars Āboliņš, Latvijas Universitātes Vēstures un Filozofijas fakultātes zinātniskais asistents un viens no tīmekļa žurnāla "Telos.lv." redaktoriem Krišjānis Lācis un SKDS pētījumu centra direktors Arnis Kaktiņš.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Komentāri (29)
Tad kuras puses simbolus jūs atbalstat savā pilsētā?!
Neaizmirstot
Lāci, izlasiet Upīša Zelts
Iesaku
Jūs pats esat nevalkāt par sevi, jo jutāt nevaldāmas dusmas un Jūs pats neesat vesels
Kad jums pēdējo reizi bija sekss, vai Jūs ejat pie psihiatra?
Jūs pats neesat vesels
Grēks nav objektīvs, zaķīt
Dievs mil visus, arī Upīti un Ziedoni
Viņš pirmais aizlaistos un salūztu, ja čekā un / vai CIP viņu spīdzinātu
Sīks pidrikis
Ja Tava izdzīvošana ar to saistīta?
Komfortā Tu esi labs, bet ja sākas mēsli?
Spēsi turēt???
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!
Draugiem.lv Facebook Twitter