Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Aizsardzības ministrija piedāvā tuvāko piecu gadu laikā Latvijā izveidot sistēmu, kurā visi 18 līdz 27 gadus vecie Latvijas pilsoņi būs apguvuši militārās pamatprasmes, lai aizsargātu savu valsti. Vīriešus obligātā, bet sievietes brīvprātīgā kārtā. Latvijas pilsoņi varēs izvēlēties vienu no četriem dienesta veidiem: Valsts aizsardzības dienestu Zemessardzi, vada komandiera kursu augstskolā vai alternatīvo dienestu, piemēram, sociālajā jomā vai apgūstot glābšanas prasmes pie ugunsdzēsējiem. Aizsardzības ministrija īpaši uzsver, ka Iecerētais valsts aizsardzības dienests nekādi nav salīdzināms ar obligāto dienestu, kuru mūsu tēvi vai vectēvi pieredzēja padomju okupācijas gados. Svarīgi uzsvērt, šis ir tikai projekts, vai šāds dienests vispār tiks ieviests, vēl lems valdība un Saeima. Bet sabiedrībā, īpaši jau to vidū, kurus šis dienests varētu skart, ļoti daudz jautājumu un neskaidrību šajās dienās. I

eceri apspriežam raidījumā Krustpunktā. Diskutē: bloga "Vara bungas" autors un rezerves kapteinis Mārtiņš Vērdiņš, Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons un  Latvijas Transatlantiskās organizācijas ģenerālsekretāre, LU Politikas zinātnes nodaļas pasniedzēja Sigita Struberga.