Raidījuma skanēšanas laikā varat sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Uz žurnālistu un klausītāju jautājumiem atbild aizsardzības ministrs Artis Pabriks. Pirmajā daļā ministru izjautā Artis Drēziņš no "Latvijas Avīzes" un Artjoms Konohovs no Latvijas Radio Ziņu dienesta.

„Latvijai būtu izdevīgi tāds pilsonis kā Kasparovs, viņš būtu labs pulēšanas līdzeklis Latvijas tēlam,” raidījumā atzīst aizsardzības ministrs Artis Pabriks. Un piebilst, ka jebkura valsts lepotos ar šādu pilsoni, kurš ir viens no simts pasaules ģēnijiem šahā un viens no pazīstamākajiem cilvēktiesību un demokrātijas aizstāvjiem Krievijā.

Artis Pabriks apstiprina paša iepriekš tviterī pausto, ka piešķirot pilsonību Kasparovam, Latvija tikai iegūs. Viņš sevi neuzskata par Kasparova lobiju, bet aktīvu politiķi, kurš pauž viedokli. Lēmums ir Saeimas ziņā. Runājot par likumā prasītajiem nopelniem Latvijas labā, ministrs bilst, ka jāsaprot, ka šis var būt tikai vienreizējs un politisks Saeimas lēmums. Ja neredzam pamatu īpašiem nopelniem, tad tādu nav. Bet tas nenozīmē, ka Saeima nevar paust politisku gribu un atrast veidu, kā savas intereses aizstāvēt.

Vērtējot nesen Baltijā aizvadītās NATO mācības, Artis Pabriks izsaka gandarījumu, ka beidzot Baltijā šāda līmeņa NATO mācības notika. Darbs pie tā, lai šādas mācības notiktu, tika veikts kopš 2004. gada, kad Latvija iestājās NATO. Viņš arī cer, ka šīs nebūs vienīgās šādas mācības Baltijā.

Sīkāki secinājumi par mācībām vēl būs, bet mācību laikā notikušie kiberuzbrukumi parādījuši, ka šajā jomā vēl daudz darāmā. Uzbrukumi bijuši ar simbolisku raksturu, visticamāk no valstīm un organizācijām, kas atrodas ārpus NATO, bet konkrēti to nevar apgalvot. Savā ziņā šie uzbrukumi palīdzējuši trenēties.