Latvijā normatīvais regulējums, kas nosaka, kad un kā jāveic obligātās veselības pārbaudes (OVP) ir pietiekams, uzskata diskusijas dalībnieki raidījumā Krustpunktā. Par dažādām papildus pārbaudēm un kontroles nepieciešamību eskerti vērtē skeptiski.

Ir Ministru kabineta noteikumi, kas skaidri nosaka kādās situācijās kuru profesiju pārstāvjiem jāveic veselības pārbaudes.

"Normatīvā bāze ir pietiekama, lai novērstu kaut kādu apdraudējumu. Problēma ir sociālais atbalsts sabiedrībā," norāda resursu centra cilvēkiem ar garīgiem traucējumiem „ZELDA” juriste Annija Mazapša.

Traģiskā aviokompānijas "Germanwings" lidmašīnas katastrofa, kurā, iespējams, pilota apzinātas rīcības dēļ Alpos bojā gāja 150 pasažieri, izsaukusi daudz jautājumu. Kamēr nacionālā lidsabiedrībā „airBaltic” norāda uz vairākiem drošības nosacījumiem, tostarp psiholoģiskām pārbaudēm un apkalpes locekļu savstarpējo uzraudzību, kāds pilots Latvijas Radio atklāj trūkumus pašuzraudzībā un stāsta par nogurdinošo darba režīmu. Žurnālistes Lauras Dzērves sagatavots ieraksts.

Diskusijā piedalās arī psihiatrs Māris Taube, Eiropas Veselības aprūpes tiesību asociācijas prezidente Solvita Olsena,  un Civilās aviācijas aģentūras direktors Māris Gorodcovs.