Šī, iespējams, bijusi viena no klusākajām šī gada nedēļām notikumu ziņā, jo nekādi skaļi skandāli, paziņojumi un satricinājumi nav pieredzēti. Latvijas politikā vēl atvaļinājumu laiks. Tomēr nav tā, ka nekas diskusiju vērts nebūtu noticis. Arvien aktualitāšu priekšplāna ir Covid-19 temats.

Plaši apspriesta bija Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības veiktā aptauja par vakcinēšanos un tā rezultāti, ka 35% pedagogu un skolu darbinieku ir pret vakcināciju.

Eiropas Komisija šonedēļ publiskoja tiesiskuma ziņojumu. Tur priekšplānā ir Ungārija un Polija, bet ir arī analizēta situācija Latvijā. Sadaļā par mediju brīvību teikts, ka Covid laikā Latvijā pastiprinājušās bažas par žurnālistu iespējām piekļūt informācijai, tāpat satraucoša ir tendence, ka žurnālistiem nākas saskarties ar personiskiem uzbrukumiem interneta vidē, kas nereti nāk no politiķiem.

Arvien turpinās imigrantu krīze uz Baltkrievijas-Lietuvas robežas, pēdējās diennakts laikā pārtverti vēl 92 nelegālie migranti. Lietuvas mediķi ziņo, ka daļa šo cilvēku bērnu bijuši saindēti ar dažādām psihotropām vielām, pirms tie nokļuvuši Lietuvā. Tikmēr pašpasludinātais Baltkrievijas prezidents paziņojis, ka patiesībā šo bēgļu tranzītu organizē Lietuva. Savukārt ziņas var lasīt, ka Irākas aviokompānija palielina reisu skaitu uz Minsku.

Nedēļas aktualitātes vērtē žurnālisti: žurnāla "IR" komentētājs Aivars Ozoliņš, Latvijas Televīzijas žurnālists Iļja Kozins un žurnāla "Dienas Bizness" galvenais redaktors Romāns Meļņiks.