Raidījuma skanēšanas laikā varat sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Jau pēc pāris gadiem Latvijai būs jāmaksā ievērojamas soda naudas par lielu gaisa piesārņojumu, ja nespēsim izpildīt apņemšanos co2 piesārņojumu krietni samazināt. Lielu daļu kaitīgo izmešu rada automašīnas, statistika liecina, ka vidējā automašīna Latvijā ir 15 gadus veca. Lai mudinātu iedzīvotājus pirkt jaunākus auto un samazinātu to lietošanu, Ekonomikas ministrija piedāvā no 2025. gada celt akcīzes nodokli un ieviest arī pilnīgi jaunu pirmreizēju transporta reģistrācijas nodokli. Vai nākotnē ar auto varēs atļauties braukt tikai bagātnieki, par to diskusija raidījumā.


Sarunā piedalās: RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes Automobiļu katedras docents Juris Kreicbergs, SIA “Grupa93” vadītājs, pilsētplānotājs Neils Balgalis, VARAM Klimata pārmaiņu departamenta direktora p.i Raimonds Kašs un vides aktīvists, partijas „Progresīvie” valdes loceklis Edmunds Cepurītis. Terefonintervijā  - biedrības „Auto asociācija” prezidents - Andris Kulbergs.