Raidījuma skanēšanas laikā varat sazināties, sūtot Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.
Vai un cik ilgi vajag mākslīgi uzturēt cilvēka dzīvību, ja ārsti zina, ka palīdzēt viņam vairs nekādi nav iespējams? Šis jautājums visā pasaulē jau ilgstoši ir radījis daudzas dilemmas. Šad un tad plašsaziņas līdzekļos redzam ziņas par gadījumiem, kad tuvinieki nespēj pieņemt kopēju lēmumu – saglabāt kāda slima cilvēka dzīvību vai nē. Sarežģītās situācijās tiesa ilgst gadiem, un tām līdzi seko visa valsts. Kā tas notiek Latvijā? Cik ilgi mēs uzturam cilvēkus mākslīgi pie dzīvības un kas notiek, kad tuvinieki lūdz pacientu atslēgt no sistēmām? Diskutējam par to raidījumā Krustpunktā. Raidījuma viesi: Saeimas sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētājs Andris Skride, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta anesteziologs – reanimatologs Roberts Fūrmanis, Rīgas Stradiņa Universitātes docents, Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcas Intensīvās terapijas nodaļas ārsts Reinis Balmaks un Veselības ministrijas Veselības aprūpes departamenta ārstniecības kvalitātes nodaļas vadītāja Sanita Janka. Pa tālruni sazināmies ar Latvijas Universitātes asociēto profesori Signi Mežinsku un Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības valdes priekšsēdētāju Andu Jansoni.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Komentāri (5)
Šī zvanītāja ir no sakarīgākaj-ām-iem LR-1, kad vīņ dosies mūžībā, man bisk pietrūx, ja es neaizies pimais:D, lai D-vs viņ svētī! Mainot pasi PID-ā ieraudzij aicnajum paraxtīt atļauj uz maniem orgāniem, ko tūlīt ar prieku darij. Gan labdarībai, gan- lai mani neatpumpē ja krītu, lai dakters teic: „Atslēgt trubas, šas ir donōrs!” Vaicāj PID čixai- vai daudzi paraxta? „Vispār nē…”. Aha:D Kolīdz izgāju no PID-a, man piemetās minūtīgParanoj- TĀ! Mana piekrišan ar 1-klixt Jau ir Centrā, ik vāģī brauc DonōrVācējs kurš tūlīt mani notriex & savāx:D Biju pat vīlies dzirdot citā raidjumā ka orgānZiņu atver tik pēc biōnāves. Kad jūtos švak- dodos nomaļās vietās lai mani atrod „par vēlu”-Aleluj, bet cerībā lai orgān vēl der.
(Lab ka Aidis neizmeklē tādus ēpastus, kā bij Ventam, līdzībā≈a) Vai dakter runāt tikpat Vienaldzīg, ja būs jāreanimē tuviniex? b) Vai dakter paši ir bijuš nāvē, ja atļaujās spriest? c) Tad ta drūma tēma latvjiem-reanimācij paleatīvrūpe, labāk -par dzimstīb&veselīgDzīvVeid!)
Komentārs par dr.Balmaka izteikumu- Personas rīcībspēju drīkst ierobežot tikai tiesa ar savu nolēmumu, nevis ārsts vai kāda cita persona!
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X