Rīgu gaida pārmaiņas. Kaut arī vēlēšanu rezultāti ir apstrīdēti, un vēl nav zināms, kā viss beigsies, tomēr viens ir skaidrs – tā, kā bija, vairs nebūs. Viens no vēlēšanu sarakstiem ir apsteidzies pārējos ar lielu atrāvienu, un tas nozīmē, ka, visticamāk, Rīgā būs jauns mērs. Šobrīd tiek apspriesta tikai viena kandidatūra – saraksta „Attīstībai/Par un Progresīvie” līderis Mārtiņš Staķis. Ko mēs zinām par šo cilvēku, kurš spējis uzrunāt tik daudz vēlētāju, un ko no viņa varam sagaidīt? Krustpunktā Lielā intervija ar viņu – Mārtiņu Staķi.

“Trīs vicemēri tik lielai pilsētai kā Rīga nav nekas īpašs un nebijis,” norāda Mārtiņš Staķis, atbildot uz jautājumu, kas saistījis daudzu uzmanību pēdējās dienās.

Viņš arī skaidro, ka amatu skaits kopumā nav palielināts, sadalīti tikai akcenti. Tāpat Staķis neslēpj, ka svarīga ir koalīcijas stabilitāte un savā ziņā tāpēc ir šāds amatu sadalījums.

“Man ir vajadzīga stabila koalīcija ar 39 balsīm, jo tieši šāda koalīcija, uzskatu, varēs veikt vislabāk uzdevumus, ko esam solījuši saviem vēlētājiem,” norāda Staķis.

Staķis arī atzīst, ka meklēs sadarbības modeļus ar opozīciju.