Krustpunktā studijā šodien jaunais Nacionālo Bruņoto spēku komandieris Leonīds Kalniņš. Viņš šos pienākumus pilda jau vairākas nedēļas. Kādi ir pirmie secinājumi, ieceres, izaicinājumi? Pirmajā pusstundā viņu izvaicā žurnālisti Jānis Rancāns no portāla TVNET un Artis Drēziņš no Latvijas Avīzes. Pēc tam klausītāju jautājumi.

Ģenerālis Leonīds Kalniņš, kurš, kā pats saka,  jaunajā amatā nostrādājis 3 nedēļas un 3 dienas. Sarunā par NBS gara spēku un plāniem, arī par komunikācijas ar sabiedrību nozīmi. "Ja nebūs iespēju izskaidrot projektus, tie lemti neveiksmei", - atzīst L. Kalniņš. 

Žurnālistus interesē haubices iepirkumi no Austrijas un izvēles pamatojums. Ģenerālis skaidro, ka lēmums pieņemts, pētot resursus pasaules militārajā tirgū. Igaunija iegādājusies citas markas, taču Latvija iepirkusi par pieņemamu cenu no Austrijas Lielbritānijā ražotos ieročus, kas gan ir atjaunoti. Sarunā arī par citiem iepirkumiem, ko veic Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs. Par vajadzībām Zemessardzei.

Zemessardze ir struktūra, kur katrs Latvijas pilsonis var pievienoties Valsts aizstāvjiem apdraudējuma gadījumā. Bet ikviens NBS pilna laika kareivis ir tiesīgs aizstāvēt savu valsti, negaidot īpašas pavēles, - atklāj Leonīds Kalniņš.

Krievijas militārās mācības "Zapad", kur piedalās lieli spēki, tiek monitorētas arī no Latvijas. Sarunā arī par NATO karavīriem, kas jau ir un vēl ieradīsies Latvijā.  - Ārvalstu karavīriem Latvijā jāievēro mūsu valsts likumi, - skaidro Leonīds Kalniņš. - Viņi var brīvi pārvietoties Latvijas teritorijā, piedalīties ekskursijās un citādi apceļot Latviju savā brīvajā laikā.