Pašvaldību vēlēšanu iecirkņi ir slēgti, sākusies balsu skaitīšana. Diemžēl vēlētāju aktivitāte ir bijusi salīdzinoši zema, vēlēšanās piedalījušies 34,09% balstiesīgo. Aktīvāki bijuši vēlētāji Vidzemē. Kādas pārmaiņas gaidāmas novados? Diskutējam ar ekspertiem, uzklausām korespondentus novados un sazināmies ar partiju pārstāvjiem.

Raidījuma viesi: domnīcas "Providus" vadošā pētniece Līga Stafecka, politologs Latvijas Universitātes profesors Jānis Ikstens un politologs, sabiedrisko attiecību speciālists Filips Rajevskis.


Sazināmies ar "Jaunās Vienotības" ģenerālsekretāru Arti Kamparu, ar partijas "Saskaņa" valdes locekli Aleksandru Bartaševiču, ar Mārtiņu Kossoviču no "Progresīvajiem", ar Jaunās konservatīvās partijas valdes priekšsēdētāja vietnieku Krišjāni Feldmanu, partijas "Latvijas Attīstībai" valdes līdzpriekšsēdētāju Ivaru Ījabu, Zaļo un zemnieku savienības valdes priekšsēdētāju Edgaru Tavaru, KPV LV pārstāvi Māri Možvillo, Latvijas reģionu apvienības valdes priekšsēdētāju Edvardu Smiltēnu un Jāni Dombravu no Nacionālās apvienības.

 


Vēlēšanu gaitu Latgalē analizē Latvijas Radio Latgales studijas vadītāja Renāte Lazdiņa. Kā aizritēja vēlēšanas Kurzemes pusē, stāsta žurnāliste Dace Krejere. Vēlēšanu gaitu VIdzemē vērtē ReTV ziņu dienesta vadītāja Dana France.