Krustpunktā speciālizlaidums - Valsts prezidenta vēlēšanas. Studijā situāciju komentē Aidis Tomsons, Eduards Liniņš un Baiba Strautmane. Saeimā notikumiem līdzi seko Māra Jansone un Ieva Zeiza.

Turpinās balsu skaitīšana. Kurš būs Latvijas Valsts prezidents? LR Ziņu dienesta korespondente Madara Fridrihsone stāsta, ka deputāti jau ir savās vietā un kuru katru brīdi var nākt balsu skaitītāji, lai paziņotu rezultātus.

Studijā pievienojas Latvijas Valsts eksprezidents Valdis Zatlers, kurš uzteic šodienas atklāto balsojumu. Uzskata, ka konkurence vienmēr ir vajadzīga.

Balsu skaitīšanas komisija paziņo, ka izsniegti 95 biļeteni.

Par Egilu Levitu balsojuši 61 deputāts, pret - 32.

Par Juri jansonu - 8, pret - 85.

Par Didzi Šmitu - 24, pret 69.

Egils Levits: Es būšu visas Latvijas tautas prezidents. Gan to, kas dzīvo Latvijā, gan citur pasaulē. Es būšu gan nabadzīgo, gan pārtikušo prezidents.

Māra Jansone sarunājas ar Valsts prezidenta kandidātu Didzi Šmitu, kurš būtu gribējis lielāku laiku debatēm. Viņš izsaka gandarījumu par Egila Levita ievēlēšanu un domā, ka jāpiedalās cīņā arī tad, ja zini, ka vari zaudēt.

Māra Jansone sarunājas ar Valsts prezidenta kandidātu Juri Jansonu, kurš tic, ka deputāti balsojuši atbilstoši savai sirdsapziņai. Tas, ka partiju apvienība "Saskaņa" nebalsoja par viņu, atvieglos turpmākos gadus tiesībsarga amatā. Turpmāk neviens nejautās par sakariem ar partiju apvienību "Saskaņa". Tā ir katra izšķiršanās, vai balsot par. Pats piedalījies, jo cerība ir vienmēr. Gandarīts, ka piedalījās demokrātiskā procesā. Atzīmē, ka bija demokrātiskas un cienījamas debates. Sabiedrībai ir jāzina, jāredz un jāizdara savi secinājumi.

Saeimā notikušo komentē laikraksta "Neatkarīgā rīta Avīze" galvenā redaktore Anita Daukšte un Aivars Ozoliņš no žurnāla "IR".