Vēlētos, lai ikviens Latvijas iedzīvotājs būtu gatavs aizstāvēt šo valsti, raidījumā Krustpunktā atzīst aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (Zaļo un zemnieku savienība).

SKDS pētījums liecina, ka 40 % Latvijas iedzīvotāju būtu gatavi aizstāvēt Latvijas teritoriju ar ieročiem rokās, Bergmanis vērtē, ka šādu cilvēku varētu būt arī vairāk, lai arī žurnālists bilst, ka visticamāk dati ir pārspīlēti, jo parasti cilvēki šādās aptaujās vēlas izlikties labāki. 

Bergmanis arī atzīst, ka valsts aizsardzības budžets varētu būt mazāks par iepriekš solīto, ja Latvijas ekonomikas attīstība nākamajā gadā būs lēnāka par cerēto. Taujāts par to, vai nākamajā gadā ieplānots mazāks aizsardzības budžets nekā bija solīts, Bergmanis to apstiprināja: "Jā, būsim godīgi – var tā būt. Tā arī droši vien būs.”

Runājot par gatavošanos starptautisko spēku uzņemšanai Latvijā, Bergmanis vērtē , ka šobrīd būtiskākie izaicinājumi ir saistīti ar infrastruktūras sakārtošanu

“Būtisks ir kazarmu jautājums. Tāpat noliktavu sistēmas izveide,” atzīst Bergmanis. Tāpat būtiski ir jautājumi, kas saistīti ar drošību militārajās bāzes, kur apmetīsies NATO valstu karavīri, jo valstī ieradīsies lieli spēki ar bruņu tehniku. Tas prasa papildus līdzekļus, kurus nebija plānots tuvākajā laikā tērēt. Tāpat būtiska ir sporta infrastruktūra.

“Lēmums pieņemts par Skrundas militārās pilsētiņas pārņemšanu,” skaidro Bergmanis. Attiecībā uz infrastruktūras izmantošanu Aizsardzības ministrijai ir daudz piedāvājumu no pašvaldībām, kur slēgtas profesionālās skolas, taču, neskatoties uz daudziem kvalitatīviem piedāvājumiem, Aizsardzības ministrija tos nesteidzas pieņemt. Bergmanis norāda, ka vispirms ir jāattīsta jau ministrijas pārziņā esošā infrastruktūta un nebūtu prātīgi pārņemt kādu ēku kompleksu, kuru nav nepieciešams izmantot.

Raidījuma pirmajā daļā ministru izjautā žurnālisti Uģis Lībietis no Latvijas Radio Ziņu dienesta un Filips Lastovskis no portāla "Delfi".