Pašvaldību avīzes rada problēmas komercdarbības vidē; pašvaldību laikrakstu ierobežošana ir informācijas telpas ierobežošana - tik pretējus viedokļus izsaka diskusijas dalībnieki diskusijā raidījumā Krustpunktā, vērtējot neatkarīgo un pašvaldību uzturēto mediju darbu novados.

Latvijas pašvaldību savienības vecākā padomnieka Māra Pūķa ieskatā, tas ir pašvaldības pienākums konkurences apstākļos sniegt informāciju iedzīvotājiem un stāstīt par savu politiku: “Pašvaldībām jāvirza savs produkts tirgū konkurences apstākļos.”

Viņa viedoklim oponē pārējie diskusijas dalībnieki.

“Es nekur neesmu dzirdējusi, ka mums būtu pienākums ziņot tikai labo. Patiesībā tas ir pat pretēji žurnālista pienākumiem, jo mums jāceļ gaismā to, kas notiek nepareizi, jānorāda uz lietām, kurām jānotiek citādi,” uzskata Latvijas Žurnālistu asociācijas pārstāve Antra Ērgle.

Šodien ir mēneša pēdējā pirmdiena, kad Krustpunktā skan rubrika „Oranžā kaste”. Proti, runājam par žurnālistikas izaicinājumiem un problēmām. Šodien atgriezīsimies pie temata par medijiem reģionos jeb novados. Realitāte ir neapstrīdama – reģionos prese daudzviet cieši ir saaugusi ar vietējo varu un tur par neatkarīgiem medijiem runāt nevar. Bieži vien, ko pašvaldības politiķi grib, to mediji raksta vai runā, un citas alternatīvas nav. Vai un ko var un vajag darīt, lai situāciju uzlabotu, un arī pēdējie preses mohikāņi, kas vēl cīnās dažviet par izdzīvošanu, nenomirtu? Studijā pēc vieniem būs Konkurences Padomes vadītāja Skaidrīte Ābrama, Latvijas Žurnālistu asociācijas pārstāve Antra Ērgle un Latvijas pašvaldību savienības vecākais padomnieks Māris Pūķis.

Raidījumu kopā ar žurnālistu Aidi Tomsonu vada Rīgas Stradiņa Universitātes asociētā profesore, žurnālistikas studiju programmu vadītāja Anda Rožukalne.