Sabiedriskie mediji un pētnieciskās žurnālistikas centrs “Re:Baltica” projektā „Mūžīgie bērni” stāsta par ģimenēm, kurās aug neārstējami slimi bērni. Raidījumā Krustpunktā saruna ne tikai par šīm ģimenēm un kā panākt sabiedrības attieksmes maiņu, bet arī par ziedojumiem, kas centralizēti vākti un prasmīgi koordinēti daudzkārt izglābuši dzīvības vai atvieglojuši smago ikdienu. Un par mums visiem arī kā atsaucīgu sabiedrību. Intervija ar Ziedot.lv vadītāju Rūtu Dimantu.

"Tēmas, kas skar visus, tās daudz vieglāk nonāk politiķu un izpildvaras dienas kārtībā, kas skar šaurāku loku, ir grūti tai balsij tikt sadzirdētai. Ja ir apmēram 8000 ģimenes, kurās aug bērni invalīdi, bērni ar īpašām vajadzībām, uz mūsu nepilniem diviem miljoniem viņu nav tik daudz, lai viņi būtu tik skaļi," atzīst Dimanta.

"Otra lieta, šiem vecākiem nav spēka iet, runāt un iestāties par sevi, jo viņu ikdiena ir nodrošināt savam bērnam pamatvajadzības. Tāpēc ir ļoti svarīgi, ka kāds iestājas."

Dimanta atzīst, ka mazaizsargātām grupām nav sava lobija, lai kaut ko panāktu Saeimā.

"Tieši tāpēc ir tik svarīgi, ka sabiedrībai tiek pavērts priekšstats uz šo ģimeņu ikdienu, gan politiķiem, gan izpildvarai," projektu "Mūžīgie bērni" vērtē Rūta Dimanta.

Sarunā Dimanta norāda, ka ir svarīgi runāt par "mūžīgiem bērniem", jo Latvijā ir svarīgs katrs bērns.

"Mani ļoti uzrunāja sižetu sērija "Mūžīgie bērni", jo paši vecāki runāja un stāstīja tās lietas, kas ir aktuālas. Arī vēstulē, kas nosūtīta izpildvarai un politiķiem, tās galvenās tēmas ir parādītas. Atliek tagad sekot," bilst Dimanta.