Raidījuma skanēšanas laikā varat sazināties, sūtot Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) iecerējusi, ka pēc trīs gadu pārejas perioda līdzšinējo desmit atkritumu apsaimniekošanas reģionu skaits jāsamazina uz pusi. Mēslus var nākties vest krietni tālu. Kādām pārmaiņām jāgatavojas atkritumu apsaimniekošanas jomā, Krustpunktā diskutē VARAM Valsts sekretāra vietniece vides aizsardzības jautājumos Alda Ozola, Latvijas Pašvaldību savienības padomniece lauku attīstības jautājumos Sniedze Sproģe un SIA "Jelgavas komunālie pakalpojumi" valdes loceklis Alvils Grīnfelds un Latvijas Universitātes pētnieks, biedrības „Zaļā brīvība vadītājs Jānis Brizga.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Komentāri (1)
- jau tagad ir grūti piepildīt 0,1m3 konteineru un ja nevar likt degradējamos atkritumus, tad maiss ir pustukšs, bet jāmaksa kā par pilnu
- pašvaldības joprojām nav izveidojušas iedzīvotajiem tuvus izejvielu/atkritumu šķirošanas laukumus un VARAM uz to turpina pievert acis;
- ar asenizacijas pakalpojumu ir tas pats ir izstrādāts likums, kas pieļauj vienai pašvaldībai noslēgt līgumu ar 10m3 cisternu vedēju, bet otrs par puscenu var piedavat 4m3, tad kāds dums ierednis izdomāja ka visur ir fekalie ūdeņi ik mēnesi no WC 1-3m3 nāk, bet ir citas tehnologijas, kas šo fekālo ūdeņu daudzumu samazina pat 10 reizes.
Secinājums VARAm un pašvaldību ieredņi ir jārpote un pēc iespejas talāk, lai so murgu izbeigtu, kamer komersanti vares prasīt par pakalpojumu jebkuru iespējamo summu un iedzīvotaji būs spiesti maksāt jo nedrīkst izvelēties alternatīvas, tikmēr viss sitas murgs turpināsies.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X