Partija „Vienotība” šobrīd pārdzīvo grūtus laikus, iekšējās nesaskaņas plosīto partiju atstājuši vairāki Saeimas deputāti, bet tās reitingi liek bažīties par partijas sasniegumiem nākamajās Saeimas vēlēšanās. Šodien Krustpunktā uz sarunu viens pret vienu esam aicinājuši vienu no spilgtākajām un pretrunīgāk vērtētajām politiķēm – bijušo „Vienotības” vadītāju, joprojām šīs partijas Saeimas frakcijas priekšsēdētāju Solvitu Āboltiņu.

Daudzkārt medijos izskanējusi ziņa, ka Solvita Āboltiņa gatavojas strādāt kādā no Latvijas pārstāvniecībām ārvalstīs. Raidījumā viņa atgādināja, ka pirms politiķes karjeras 10 gadus strādājusi Ārlietu ministrijā, bijusi arī Konsulārā departamenta direktore. Taču pēdējie 15 gadi veltīti politikai, tāpēc jāatjauno zināšanas, un Solvita Āboliņa cer šīs zināšanas pilnveidot, strādājot Ārlietu ministrijā.

No partijas "Vienotība" Saeimas frakcijas vadītājas amata viņa ir gatava atkāpties, līdzko to prasīs partijas valde. Solvita Āboltiņa uzskata, ka katram politikā jāspēj sevi pierādīt. Partija "Vienotība" ir bijusi pret ideju par tautas vēlētu prezidentu, un viņa pati atbalsta Igaunijas sistēmu, kas paredz arī elektoru sapulci.