Raidījuma skanēšanas laikā varat sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


"Par partijas cilvēku, godīgi sakot, būtu vienoties grūti," atzīst partijas "Vienotība" priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa intervijā raidījumā Krustpunktā, jautāta par iespējamiem kandidātiem Valsts prezidenta amatam.

"Visdrīzāk mēs varētu vienoties par kādu kandidātu, kas atbilstu kritērijiem, par kuriem diskutē sabiedrība, par kuru varētu vienoties visi koalīcijas pārstāvji," vērtē Āboltiņa. "Nevar izslēgt iespēju runāt par partijas kandidātiem, bet objektīvi vērtējot, vieglāk ir vienoties par kādu kandidātu. Tas radītu mazāk pretrunas."

Viņa norāda, ka ņemot vērā ģeopolitisko situāciju, ir jādomā, kā izskatās Latvija, cik esam vienoti un stipri iekšēji. Tāpat Āboltiņa apstiprina, ka tiek meklēti Valsts prezidenta amata kandidāti ārpus partijām, ir jau kādi cilvēki uzrunāti un viņiem ir ļoti dažāda attieksme pret to.

Par to, vai pati būtu ar mieru kļūst par Valsts prezidenti, Āboltiņa atbild: "Tas ir parspīlēts mīts. (..) Tā nav mana karstākā vēlēšanās."

"Mans princips politikā atbidība. Šajā ģeopolitiskā situācijā atbildība par to, kāda ir mūsu valsts un koalīcija, kur nākamos trīs, četrus ... un 20 gadus virzās valsts," bilst Āboltiņa un norāda, ja viņai jautātu, vai varētu šo amatu uzņemties, viņa atbild, ka varētu, bet šis nav tas brīdis, kad tas varētu notikt.

"Ir daudz un dažādi apstākļi, kas politiķim ir jāvērtē kopumā, un šajā situācijā apstākļi ir par to, ka drīzāk nē nekā jā," atzīst Āboltiņa.

"Svarīgi, lai cilvēks šajā ģeopolitiskā situācijā saprastu, kur mēs esam," atzīst Āboltiņā, vērtējot, kādām īpašībām vajadzētu būt Valsts prezidenta amata kandidātam. "Stingra nostāja ļoti svarīgākos ģeopolitiskajos jautājumos."

Āboltiņa arī norāda, ka tāpat kandidātam jābūt stingrai nostājai, ka tā ir 1918. gada Latvijā, tā nav jauna Latvija. Tāpat jābūt pietiekamai izpratnei par politiskiem procesiem, to, kā funkcionē valsts pārvalde un jāspēj brīvi komunicēt ar dažādām sabiedrības grupām.

Partijas „Vienotība” valde „iesaldēja” jautājumu par aktīvista Jura Vidiņa izslēgšanu, jo pastāvēja bažas, ka viena desmitā daļa partijas biedru varētu sasaukt ārkārtas kongresu, un tādā gadījumā uzmanības centrā būtu šis kongress, nevis patiešām svarīgie jautājumi, intervijā Latvijas Radio raidījumā „Krustpunktā” pauda partijas vadītāja Solvita Āboltiņa.

"Brīvība nenozīmē visatļautību," bilst Āboltiņa, atbildot uz jautājumu par iekšējo demokrātiju un robežu pārkāpšanu pašā partijas iekšienē. Robežšķirtne ir kaitējuma apjoms, regularitāte un sistēmiskums un cik tas ir ļaunprātīgi. Attiecībā par “Vienotības" biedru Juri Vidiņu Āboltiņa atbild ar jā, jautāta, vai Vidiņš to dara ļaunprātīgi un piebilst, ka ilgstoši. Taču lēmums par Vidiņa izslēgšanu šobrīd ie iesaldēts. Tas darīts, jo pastāvēja bažas, ka viena desmitā daļa partijas biedru varētu sasaukt ārkārtas kongresu, un tādā gadījumā uzmanības centrā būtu šis kongress, nevis patiešām svarīgie jautājumi valstī, vērtē Āboltiņa.