Vakcinācijas plāns un tempi, valdības noteiktie ierobežojumi un nauda krīzē cietušo atbalstam – tie ir tikai daži temati, kurus Krustpunktā pārrunājam ar ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (Jaunā Vienotība). Jautājumus kopā ar raidījuma vadītāju uzdod Latvijas TV Ziņu dienesta žurnālists Māris Klūga un Latvijas Radio Ziņu dienesta žurnālists Jānis Kincis.

SKDS dati rāda, ka cilvēki neuzticas Krišjāņa Kariņa vadītajai valdībai.

"Es domāju, tam ir objektīvs pamats. Mēs visi, visa sabiedrība ir nogurusi no šī Covidn, no pandēmijas. Nenoliedzami, vairāki lēmumi, kurus mēs pieņēmām, nav bijuši, manuprāt, pareizi," atzīst Krišjānis Kariņš. "Proti, rudenī mums vajadzēja daudz straujāk pieņemt ierobežojumus, nepieļaujot augsto saslimstības līmeni, kāds tas ir."

Kariņš norāda, ka Ministru kabinetā nav bijis tam atbalsta.

"Tas process, kā mēs nonācām iekšēji kabinetā, bija ārkārtīgi sarežģīts, ar ļoti asām pretrunām starp dažādiem ministriem, ministrijām. Un tas viss, protams, reabilitējās ar to, ka uzticība šobrīd ir zemā līmenī. Es to izjūtu, es domāju, ka pārējie kabineta locekļi arī to izjūt," vērtē Krišjānis Kariņš.

Sarunā ministru prezidents arī atzina, ka pagaidām vēl neredz labumu no veselības ministra Daniela Pavļuta ("Attīstībai/Par!") rosinātā Vakcinācijas biroja izveides.

Salīdzinot Pavļutu un viņa priekšgājēju Ilzi Viņķeli ("Attīstībai/Par") veselības ministra amatā, premjers sacīja, ka Pavļuts izprot šīs krīzes nopietnību.