Ja mana filma kaut vienu cilvēku izglābs no cilvēktirdzniecības lamatām – es jau to uzskatīšu par lielu panākumu – tā par filmu „Oļegs” saka tās režisors Juris Kursietis. Pasaules pirmizrādi piedzīvojusi Kannās un izceļojusies pa 30 festivāliem, 4.oktobrī filma sāks ceļu pie Latvijas skatītājiem.

Filma balstās patiesā dzīvesstāstā. Tās galvenais varonis ir Latvijas krievu jaunietis, kurš aizbrauc strādāt uz Beļģiju un nokļūst bezcerīgā situācijā, būdams pilnīgi atkarīgs no kāda poļu noziedznieka. Līdzās konkrētajam stāstam filmā ne mazāk svarīgs ir simboliskais slānis, kas ataino cīņu, ko Oļegs izcīna savā garīgajā pasaulē.

Filmā skan sešas valodas, visvairāk dzirdama poļu, angļu un krievu. Tas – kā atzīst Juris Kursietis – ļoti labi piederas stāsta norises vietai Beļģijai, kas ir īsts Bābeles tornis ar valodu sajaukumu un divām atšķirīgām pasaulēm. Viena ir stiklotā Brisele ar Eiropas Savienības institūcijām, bet otra virspusē neredzamā melnā pagrīde. Un šīs pasaules tikpat kā nesatiekas.

Latvijas krievu jaunietis Oļegs ierodas Beļģijā strādāt par gaļas atkaulotāju, bet viņu ātri apmāna, viņš nokļūst kāda poļu grupējuma tīklos, kas viņu padara verdziski beztiesisku un iedzen izmisīgā bezcerībā. Impulsu filmai režisoram devis kāds ļoti konkrēts dzīvesstāsts, pēc tam viņš uzzinājis vēl daudz līdzīgu stāstu, kas bijis dzinējspēks uzsākt darbu pie filmas: