Mūža nogalē, kad rakstniekam Andrejam Upītim pasliktinājās veselība, sekot līdzi notikumiem sabiedriskajā un kultūras dzīvē palīdzēja televizors – Rakstnieku savienības dāvana 90. dzimšanas dienā. Tāpēc likumsakarīgi, ka sarunas par kino un tā skatīšanās vakari Andreja Upīša memoriālajā muzejā nu jau kļuvuši par tradīciju. Tāpat arī šovakar, 30.septembrī, pulksten 18, kinovakarā „Andrejs Upīts skatās kino”.

Rakstniecības un mūzikas muzeja krājumā ir 112 filmas – 8, 16 un 36 mm formātā. Tie ir gan kinofilmu fragmenti, gan dažādas amatierfilmas, gan dažādu kultūras darbinieku filmētie materiāli, piemēram, no ceļojumiem vai ārzemju viesturnejām. Pirms gada muzejs uzrunāja filmu studiju “Ģilde” un režisoru Romualdu Piparu, kurš ir viens no pieredzējušākajiem speciālistiem darbā ar kinolenšu materiāliem. Rezultātā tika digitalizētas desmit filmas, no kurām lielāko daļu varēs noskatīties šīvakara kinoseansā “Andrejs Upīts skatās kino, rakstnieka memoriālajā muzejā Brīvības ielā, Rīgā.

Par izvēlētajām filmām šajā seansā stāsta Rakstniecības un mūzikas muzeja mākslas eksperts Dzintars Gilba. Ar viņu pārrunājam arī par citām saistošas Rakstniecības un mūzikas muzeja audiovizuālā krājuma liecībām.

Tātad šovakar pulksten 18 Andreja Upīša muzejā retu kinomateriālu vakars, bet, ja nav iespējas to apmeklēt, tad ar materiāliem iepazīties iespējams Rakstniecības un mūzikas muzejā, kurš šobrīd mājvietu radis Muzeju krātuvē Pulka ielā 8.