Latvijas Kultūras akadēmijas tradicionālās dziedāšanas grupa “Saucējas” bija izvēlēta kā koncerta dalībnieks pasaules lielākajā pasaules mūzikas forumā “Womex”, kas notika no 23. līdz 27. oktobrim Tamperē, Somijā. Īpaša starptautiska žūrija grupu "Saucējas" izvēlējās no vairāk nekā 1000 dalībnieku pieteikumiem. Šī ir trešā reize “Womex” 25 gadu pastāvēšanas vēsturē, kad Latvijas mūziķi ir izvēlēti uzstāties foruma koncertā. par foruma norisi Kultūras Rondo stāsta kultūras menedžmenta centra „Lauska” vadītāja Daina Zalāne un grupas "Saucējas" vadītāja Iveta Tāle.

„Man par pārsteigumu, jo ilgāk dziedājām, jo sapratu, ka publika stāv un atvērtām mutēm un klausās. Ļoti jauks bija moments, kad lūdzām, lai atdarina dabas skaņas. Viņi to klusām darīja ļoti aizrautīgi. Tas varbūt viņus pieturēja. Kā viņi vilka suitu burdonu beigās, tas bija brīnišķīgi!” uzstāšanos Tamperē atminas Iveta Tāle.

"Saucēju" uzstāšanās ilga 45 minūtes un grupa savu mūziku "Womex" prezentē ne pirmo gadu. Tāpat Latvijas mūzikas informācijas centra šim forumam veidotājās mūzikas izlasēs  ir bijuši iekļauti „Saucēju” ieraksti.

„Iespaidīgi bija, visi cilvēki stāvēja un vilka līdzi ē un ā. Viņas bija izdomājušas stāstu par talkas dziesmām un ganu saucieniem, ļoti dzīva bija uzstāšanās,” gandarīta Daina Zalāne.

Šogad pirmo reizi "Womex" bija kopīga platforma trim Baltijas valstīm, pirmo reizi pateicoties projektam, ko īstenoja visu trīs valstu Mūzikas informācijas centri.

„Mēs bijām vienā zālē, vienā kopīgā teritorijā. Viens otru redzējām un arī cilvēki varēja mūs pamanīt. Blakus bija Ziemeļvalstu stendi bija. Likās loģiski un pareizi," vērtē Zalāne.

Salīdzinot Latvijas un kaimiņu piedāvājumu, viņa uzskata, ka igauņi ir veiksmīgi attīstījuši veidu, kā prezentēt savas grupas un māksliniekus, arī Latvija ir iezīmējusi sevi „Womex”, kā arī lietuviešiem šogad bijis liels stends un viņi strādā arvien atvērtāk.