Aktuālā valodas prakse, kas ietekmē valodas lietojumu mūsdienās, kā top kovidjaunvārdi? – jautājumi, kurus pārrunājam Kultūras rondo pirms Septītā pasaules diktāta latviešu valodā, kura tiešraidi no Latvijas Nacionālās bibliotēkas sāksim pulksten 12.15. Šogad diktāta tekstu ir radījis dzejnieks, tulkotājs un Latvijas Rakstnieku savienības prozas un dzejas konsultants Aivars Eipurs un to lasīs tekstu lasīs Valmieras drāmas teātra aktieris Mārtiņš Meiers.

Par aktuālo valodniecībā saruna ar Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes Latvistikas un baltisktikas nodaļas profesori Andru Kalnaču un Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes Latvistikas un baltisktikas nodaļas docenti Intu Urbanoviču.  

Par pasaules diktātu latviešu valodā pārdomās dalās Āgenskalna Valsts ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotāja, Latviešu valodas un literatūras skolotāju asociācijas priekšsēdētāja Anita Vanaga.

Diktātu raksta daudzās pasaules valstīs, arī Spānijā. Sazināmies ar Žanetu Keišu Valensijā.

Šonedēļ raidījumā Kultūras rondo pastiprinātu uzmanību veltījām pandēmijas laika leksikai, aicinot ar dažādiem vārdu darināšanas piemēriem dalīties valodnieci Eviju Liparti. Šoreiz kopsavilkums no pētnieces zīmīgākajām atziņām.

Pirms Pasaules diktāta latviešu valodā saruna ar teksta autoru Aivaru Eipuru un aktieri Mārtiņu Meieru, kurš lasīs diktāta tekstu.

Īsas norādes, kā labāk rakstīt diktātu, sniedz nodibinājuma "Pasaules valoda", kas rīko diktātu, valdes loceklis Raimonds Grants.