Miervaldis Polis augstu vērtēts gan mākslas zinātnieku, gan pašu mākslinieku aprindās. Par  Miervaldi Poli grāmatu uzrakstījusi amerikāņu mākslas zinātniece Eimija Brizgela. Polim piešķirti dažādi apzīmējumi – akadēmists, konceptuālists,  hiperreālists, postmodernists,  avangardists un arī primitīvists. Par Miervaldi Poli un viņa izteiksmes veidiem mākslā saruna ar grāmatas par Miervaldu Poli tulkotāju Stellu Pelši un iecerētās izstādes par mākslinieku kuratori Dainu Auziņu.

Eimija Brizgela - amerikāņu mākslas zinātniece, mākslas vēstures pasniedzēja Aberdīnas Universitātē Skotijā (viņas specialitāte ir Centrālās un Austrumeiropas modernā un laikmetīgā māksla) grāmatas atvēršanas svētkos bija atsūtījusi video uzrunu.

Eimija Brizgela ir Fulbraita stipendiāte, Austrumeiropas un Krievijas mūsdienu mākslas speciāliste, kura studējusi mākslas vēsturi Rutgera Universitātē Ņūdžersijā (ASV). Turpat 2008. gadā arī ieguvusi doktora grādu. Viņa Fulbraita izpētes projektu aizsāka 2004. gadā, kad ieradās Latvijā, lai vienu gadu Laikmetīgās mākslas centrā pētītu materiālus par Miervaldi Poli un tiktos ar mākslinieku. Eimija Brizgela analizē M. Poļa gleznas kā agrīnus viņa performances ieceru iedīgļus, kurus viņš perestroikas laikā varēja īstenot reālā laikā un telpā.