Diriģents Andris Poga, kurš šonedēļ pēdējo reizi kāps uz skatuves Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) mākslinieciskā vadītāja un diriģenta statusā, dalās pārdomās par savām astoņām sezonām orķestra priekšgalā un iecerēto jaunajā amatā Stavangeras simfoniskajā orķestrī Norvēģijā.

Koncerts 14. maijā būs skatāms tiešsaistē.

Andris Poga Nacionālo simfonisko orķestri vadījis astoņus gadus, un šajā laikā orķestris trīs reizes ieguvis Lielo mūzikas balvu, kā arī uzstājies Frankfurtes "Alte Oper", Parīzes filharmonijā un Elizejas lauku teātrī, Eksanprovansas Lielajā teātrī un citās Eiropā nozīmīgās koncertzālēs. Pats Andris Poga gan pirms stāšanās kopā ar LNSO, gan arī pēdējos gados sadarbojies ar virkni nozīmīgu pasaules orķestru, savukārt no nākamās sezonas plāno vadīt Stavangeras simfonisko orķestri Norvēģijā.

"Jūtos, ka ir kaut kāds ceļa posms noiets. Man šķiet, ka astoņi gadi ir vidējais periods, kurā orķestris un mākslinieciskais vadītājs savstarpēji īsteno savas idejas, es kā diriģents dodu savus impulsus un skatu, kā orķestri jādarbojas un jāattīstās," vertē Andris Poga. "Es noteikti negribu situāciju, kas pārvēršas stagnācijā, kas iet bezgalīgā laikā  periodā, un tu nozodz orķestrim iespēju attīstīties un iet tālāk, jo no katra mākslinieciskā vadītāja orķestris paņem kaut ko, kas tam ir noderīgs. Tālāk jāskatās nākamā mākslinieciskā līdera virzienā. Šī dinamika ir tā, kas orķestri uztur pie labas muzikālās veselības."

Diriģents atzīst, ka bijuši daudz forši momenti. Par vienu no lielajām veiksmēm pēdējo astoņu gadu laikā Andris Poga uzskata koncertu "Tristans un Izolde", kas notika Lielajā Ģildē, 2019.gada martā.