19. un 20. septembrī pulksten 19 Rīgas Cirkā viesojas spāņu laikmetīgā cirka apvienība "Eia” ar savu izrādi “inTarsi”, kas tulkojumā no romāņu valodu atzariem nozīmē “sapinušies kopā”.

Šī nav pirmā trupas viesošanās Latvijā, 2014.gadā  tā jau tā piedalījusies festivālā "Re Rīga!", kad mākslinieku uzstāšanos Kongresu nama Lielajā zālē noslēgušas stāvovācijas. Par apvienības mākslinieciskajiem principiem stāsta tā dalībnieki Fabricio Džanīni un Armando Rabaners.

Cirka apvienība “Eia” radusies jau pirms desmit gadiem, un tajā darbojas Armando Rabanera, Fabricio Jannini, Kristiano Della Monika, Frančeska Lisija un Čelso Pereira. Izrādi “inTarsi” mākslinieki iestudējuši gadu un četrus mēnešus, lai, pēc pašu vārdiem, pilntiesīgi to varētu dēvēt par savējo un aizstāvēt – gluži kā mazu bērnu.

Apvienības māksliniecisko izteiksmi raksturo cilvēka attiecību sarežģītās dabas atspoguļošana ar ķermeņa palīdzību.

“Laikā, kad atšķirīgo nereti uztver kā šķērsli, mēs savas dīvainības cenšamies izcelt un gūt no tām spēku – savdabība kļūst par izgudrojumu avotu. Pie tā strādājam ilgstoši un patiesi kolektīvā manierē," tā savu darbības manieri manifestē paši mākslinieki.

Izrādes gadījumā šķēršļus veido gan tēlu savstarpējā dinamika, gan dažādi kinētiski scenogrāfijas objekti, kurus akrobāti apdzīvo un izmanto gan ar atdevīgu vitalitāti, gan asprātību un atjautību.