Latgales mākslinieks Osvalds Zvejsalnieks aizvadītajā nedēļā ar izstādi Latgales kultūrvēstures muzejā atzīmēja savu 75 gadu jubileju. Gleznu izstādē “Gadiem pāri” apskatāms mākslinieka jaunākais radošais veikums.

Osvalda Zvejsalnieka jubilejas izstādes “Gadiem pāri” atklāšana notika tieši mākslinieka dzimšanas dienā.  Uz atklāšanu ieradās Osvalda Zvejsalnieka kolēģi, domubiedri, audzēkņi, draugi, viņa radošā veikuma un personības cienītāji. Daudz ziedu, dāvanu un apsveikuma vārdu. 

“Pilna sirds aizkustinājuma, milzīgi daudz cilvēku, sirsnība, paldies visiem,” saka mākslinieks Osvalds Zvejsalnieks.

Osvalds Zvejsalnieks ir Latvijas Mākslas akadēmijas profesors, Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas direktors. Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris, Rēzeknes Goda pilsonis, šogad saņēma  Latgaliešu kultūras gada balvu “Boņuks” par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūras attīstībā. Osvalds Zvejsalnieks ir pieminekļa “Vienoti Latvijai” atjaunošanas darbu vadītājs, Latvijas atmodas virzītājs Rēzeknē un Latgalē, pateicoties viņam, izveidots Rēzeknes Mākslas nams ar pastāvīgo Latgales mākslinieku darbu ekspozīciju. Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiāles vadītāja Ilma Šteinberga Osvaldu Zvejsalnieku raksturo kā personību ar stingru raksturu un stāju.

“Es domāju, ka Osvalds Zvejsalnieks ir tāds stabils balsts, uz viņu vienmēr var paļauties, viņam vienmēr ir savs viedoklis, un tas ir ļoti daudz šodien, jo strādājot ar studentiem, ne vienmēr  tie īstie risinājumi atnāk uzreiz, bet Osvalds vienmēr zina, kas ir būtisks, kas ir pats svarīgākais, kam ir nozīme un kam šodien jēgas nav,” stāsta Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiāles vadītāja Ilma Šteinberga.

Osvalda Zvejsalnieka  gleznas ar gadiem kļūst arvien krāsainākas. Pat par šo faktu vien atjoko, ka tas saistīts ar vecumu. Kā pats saka, visu mūžu gleznās ir mēģinājis nospriegot krāsas,panākot emocionālo skanējumu caur spilgtumu. Mākslā cenšas izvairīties no izskaistinājuma.

Osvalda Zvejsalnieka jubilejas izstāde “Gadiem pāri” Latgales kultūrvēstures muzejā būs apskatāma līdz 20.aprīlim. Savukārt septembrī Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā plānota Osvalda Zvejsalnieka personālizstāde.