Zīmējumu teātrim šī ir 10. jubilejas sezona un jubilejas sezonā top jauna izrāde „jatakas”, tās pirmizrāde pavisam drīz 21.martā Pārdaugavā, E.Smiļģa Teātra muzejā.

2008.gadā Zīmējumu teātri dibināja režisors un aktieris Varis Klausītājs. Desmit gadu laikā iestudētas vairākas  izrādes bērniem, arī muzikālas zīmējumu izrādes visai ģimenei. Zīmējumu teātrim raksturīga teātra forma, kas apvieno zīmēšanu uz skatuves, mūziku, deju un aktierspēli.

„Es izlasīju daudz "jatakas", un man likās, ka tās vajag iestudēt teātrī. Tā ir ļoti vienkārša literatūra, un tur ļoti daudz kas ir tāds dzīvesgudrs.

Viņas visas tiek sauktas par "jatakām" viena iemesla dēļ, jo tās esot Budas iepriekšējās dzīves.

Un tad Buda parasti to stāsta saviem sekotājiem,” par jaunās izrādes ieceri stāsta Zīmējumu teātra režisors Varis Klausītājs.

Šoreiz izrādei ir izvēlētas „jatakas” par dzīvniekiem, jo tās ieinteresējušas dramaturģi Sandija Santu.

„Bet ir arī ļoti daudz "jatakas", kad Buda ir pārdzimis kā cilvēks, un tad tur arī tādas pieaugušo gudrības par dzīves visādām jēgām un dzīves piedāvājumiem un izaicinājumiem,  un kā tikt galā, kas būtu pareizi un nepareizi,” turpina Klausītājs.

Izrādei šoreiz atrasts liels laukums, uz kura var zīmēt, skatuve būs kā liela grāmata. Mūzika, būs putnu dziesmas, zvanu skaņas, tramvaja paziņojumi par pieturām. Ir ļoti nozīmīga diena gadā, un, izrādes galvenie varoņi dodas tādā kā ģimeniskā laika pavadīšanas pasākumā, un viņi brauc ar tramvaju.

Izrādē Alise ir zinātkāra skolniece, kura kopā ar savu tēti Gundaru dodas uz Zooloģisko dārzu, lai jautri pavadītu laiku un kopā nosvinētu Tēva dienu.

"jatakas" pirmizrādes datums arī ir īpaši izvēlēts 21. martā, jo dienu iepriekš 20. martā tiek svinēta Pasaules bērnu teātru diena. "Aizved vecākus uz teātri un svinēsim svētkus kopā," aicina Zīmējumu teātris.

Nākamās „jatakas” izrādes notiks 22., 24. un 31.martā dažādās vietās gan Nacionālajā bibliotēkā, kinoteātrī K.Suns, gan Smiļģa muzejā.