Par godu Liepājas operas 100. jubilejai Liepājas koncertzālē pirmizrādīs operu ģimenēm “Mūž(-uš)īgais lidojums”, kuru veido izcila radošā komanda. Stāstu sarakstījusi dramaturģe un rakstniece Rasa Bugavičute-Pēce, kuras rakstītās lugas un libreti iestudēti Latvijas lielākajos teātros un Latvijas Nacionālajā operā un baletā, savukārt mūziku šim jaundarbam sacerējis komponists un mūziķis Jēkabs Nīmanis, kurš plaši pazīstams kā teātra un kino mūzikas autors. Par šī iestudējuma veidotāju uzaicināta viena no labākajām teātra režisorēm un skatuves pedagoģēm Latvijā – Māra Ķimele.

Par iestudējumu stāsta diriģents Kaspars Ādamsons.

Kopā ar Latvijas Nacionālās operas un baleta solistiem Marlēnu Keini, Lauru Grecku, Juri Jopi un dziedātāju Jāni Strazdiņu šo stāstu diriģenta Kaspara Ādamsona vadībā atskaņos un izspēlēs vairāk nekā 120 Liepājas talantīgie un muzikālie jaunieši – Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas un Liepājas pilsētas 2. mūzikas skolas audzēkņi. Paši mūzikas un mākslas skolu audzēkņi (un viņu pedagogi) devuši ļoti lielu artavu darba veidošanā – skolēnu kori dziedās uz skatuves kopā ar solistiem, skolēnu orķestris muzicēs no orķestra bedres; būs arī zvanu ansamblis, sitaminstrumentu ansamblis, bigbends, flautas, klavieru un vijoles trio. Mākslas skolas audzēkņi pat zīmēs skatuves dekorācijas.

Komponists Jēkabs Nīmanis mūsu kolēģei Ingai Ozolai atzinis, ka, viņaprāt, būtiskākais ir bijis iestudējumā iesaistīt jauniešus un dot iespēju viņiem parādīt sevi.

Šī gada rudenī aprit 100 gadi, kopš tika nodibināta Liepājas opera. Godinot šo zīmīgo notikumu, oktobra mēnesī Liepājas koncertzāle "Lielais dzintars" mūzikas un vēstures cienītājus aicinās uz jubilejas programmu. Pirmo reizi gaismā tiks celti četri īpaši projekti – opera ģimenēm "Mūž(-uš)īgais lidojums", opera "Fausta pazudināšana" ar maestro Imanta Rešņa debiju uz koncertzāles skatuves, izstāde par Liepājas operas vēsturi un izglītojoša lekcija par operas tradīcijām Liepājā.