Kultūrtelpa “Hanzas perons” un laikmetīgo skatuves mākslas notikumu sērija “Pārmija” aizsāk jaunu starpdisciplināru mākslas projektu “Turpinājums”, kura mērķis ir jaundarbu tapšana, bet to rezultāti skatītājiem būs novērtējami tad, kad situācija būs piemērotāka klātienes notikumiem.

Kā uzskata projekta veidotāji, šis periods, kurā mēs turpinām dzīvot citādākā ikdienas modelī, ir vēsturisks ne tikai visai pasaulei, bet arī individuāli katram no mums. Tāpēc ikviens ir aicināts to fiksēt, lai vēlāk, esot jau nākamajā dzīves posmā, uz to varētu atskatīties un saprast, kam esam izgājuši cauri un kāds varētu būt turpinājums.

Mākslinieki Krista un Reinis Dzudzilo bērniem līdz 10 gadu vecumam uzdos jautājumu “Kas ir skaistākais, ar ko esi saskāries?”, aicinot bērnus un vecākus sūtīt atbildes video un audio formātos. Rīgas Stradiņa universitātes pētnieks un lektors Mārtiņš Daugulis meklēs atbildes uz jautājumu “Ko šodien uzskatām par normālu?”, sociālo mediju eksperte Agnija Grigule aicinās vienaudžus dalīties attiecību pieredzē sociālo tīklu laikmetā. Arhitekts Reinis Liepiņš meklēs atbildes par tēmu “Divi pasaules”, kur vienu pasauli veido budžeta turētāji, proti, valsts un pašvaldību darbinieki un otru,- budžeta pildītāji - privātuzņēmēji un darba ņēmēji.

Klāvs Mellis, teātra apvienības “Kvadrifrons” režisors un aktieris, pētīs komunikācijas iespēju robežas Skype, Messenger un Zoom sarunās un sarakstēs.

Māksliniece un scenogrāfe Katrīna Neiburga koncentrēsies uz bailēm un ieteikumiem, kā ar tām tikt galā. Savukārt komiķe, apvienības “Sieviešu stendaps” dalībniece Džemma Sudraba meklēs atbildi, kas ir mājas, jo, kā uzskata māksliniece, “šobrīd cilvēkiem ir nācies iepazīt telpu, kurā iepriekš viņi ir pavadījuši mazāko savas dzīves daļu, un to pašu – guļot.”

Viena no projekta idejas autorēm un šībrīža vadītājām Ļena Fenstere stāsta, starpdisciplinārais projekts “Turpinājums” radās kā impulsīvs risinājums apstāklim, ka pandēmijas periods neļāva uzsākt iecerētās cikla “Pārmija” izrāžu sērijas, kuras bija ieplānots izrādīt martā un aprīlī.

Tīmekļa vietnē Turpinajums.lv atrodama plašāka informācija par projekta gaitu un norisi. Savukārt, ja arī jūs uzrunā kāda no kuratoru pieteiktajām tēmām, atliek rakstīt vai sūtīt savu video vai audioierakstu uz adresi turpinajums@turpinajums.lv. Automātisku dalību projektā tas nenozīmēs, bet, varbūt tieši jūsu stāsts uzrunās kādu no piesaistītajiem kuratoriem.