Ar kostīmu skicēm ieinteresēt par izrādi arī tos, kas nav regulāri teātra apmeklētāji – tāda ir mākslinieces Ilzes Vītoliņas iecere. Liepājā galerijā „Romas dārzs” pirms dažām dienām atklāta mākslinieces personālizstāde „Teātris”. 50 kostīmu skices ļauj ieraudzīt tēlus, kas uz skatuves atdzīvosies Lauras Grozas iestudējumā „Vairāk par dzīvi / Teātris”.

Ļoti gaidīts ir Liepājas teātra jaunās sezonas lielākais  iestudējums „Vairāk par dzīvi/ Teātris” Lauras Grozas režijā. Tā ir muzikāla izrāde, kurā piedalās lielākā daļa aktieru trupas. Un tas nozīmē, ka arī kostīmi šajā izrādē ir daudz, turklāt spilgti un teatrāli. Lai arī pirmizrāde vēl priekšā – tā gaidāma marta vidū, kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa plašā izstādē  ļauj iepazīt iestudējuma personāžus, un atklāj izstādes ieceri.

Izstādē skatāmas 50 kostīmu skices, veidotas akvareļa tehnikā. Tomēr tā ir tikai daļa no ilgā un sarežģītā procesa, kas ataino izrādes tapšanas gaitu. Pēc zīmējumiem šūti, materiālā iztēloti un konstruēti aktieru kostīmi, arī frizūras, grimi un aksesuāri.

Muzikālā izrāde skatītājus iepazīstina ar kabarē, kurā mūsdienās tiek izspēlēta pagājušā gadsimta 30.gadu estētika. Zinot, cik pamatīgi Ilze Vītoliņa iedziļinās laikā un stilos, kādā iecerēta izrādes darbība, jautāju, ko pētījusi un studējusi šajā reizē.

Šī nav pirmā reize, kad kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa pirms vai reizē ar jauna iestudējuma tapšanu rīko kostīmu skiču izstādi. Tā notika ar Dailes teātra izrādi „Pavasaris”, kas veidota pēc Oskara Lutsa romāna, vispirms kostīmu skices varēja aplūkot izstādē galerijā „Istaba”, tagad tās skatāmas Dailes teātra foajē, un zinu, ka izstāde ceļos uz Taru, uz  Oskara Lutsa māju muzeju.

Ilzes Vītoliņas personālizstāde „Teātris” galerijā „Romas dārzs” būs skatāma līdz 1.maijam. Izstāde tapusi sadarbībā ar Liepājas teātri.