Ar dažādiem notikumiem Rīgā turpinās Arhitektūras nedēļa, kuras vainagojums gaidāms piektdien, 7. oktobrī, ar Latvijas Arhitektūras gada balvas pasniegšanu Mežaparka Lielās estrādes Kokaru zālē. Toties šovakar pulksten septiņos radošajā kvartālā „Provodņiks” norisināsies paneļdiskusija „Mantinieki”, kuru rosinājušas Industriālā mantojuma dienas, aicinot sev uzdot jautājumu, — kāda veida mantinieki mēs esam, kad mūsu rīcībā nonāk zudušu laiku materiālās liecības? To dedzīgi aizbildņi un sargātāji? Savukārt Toms Treibergs aplūkojis arhitektes un grāmatu ilustratores Annas Vaivares izstādi „Ineses māja”, kas skatāma kultūrtelpā „Smilga” un kuras pamatā Guntas Šnipkes sarakstīta grāmata. Arī šis notikums – Arhitektūras nedēļas notikumu klāstā.

Guntas Šnipkes un grāmatu ilustratores un arhitektes Annas Vaivares kopdarbs, grāmata „Ineses māja”. Šajā “projektā” satiekas divas arhitektes, kas vienlaikus aktīvi darbojas citā radošā sfērā: ilggadīgā Liepājas arhitekte un dzejniece Gunta Šnipke un arhitekte un grāmatu ilustratore Anna Vaivare. Viņas stāsta par māju, kuras projektu arhitektei palūdz dzejoļa varone Inese.

Gan grāmatas galvenajai varonei Inesei, gan, iespējams, daudziem lasītājiem ir priekšstats, ka arhitekts tāpat vien piesēžas pie galda un “uzzīmē mājiņu”, kādai tai būtu jāizskatās – un celtnieki var ķerties pie būvēšanas. Taču dzejolī un ilustrācijās mēs uzzinām, ka nekas nav tik vienkārši!

Šobrīd kultūrtelpā, galerijā „Smilga” Eduarda Smiļģa ielā Pārdaugavā iespējams iepazīties ar Annas Vaivares darinātajām ilustrācijām, kuras izkārtotas atjautīgā un omulīgu sajūtu rosinošā scenogrāfijā. Kad to esmu aplūkojis, ar Annu satiekos viņas darbnīcā Torņakalnā, kur viņa kopīgi darbojas ar vēl vairākām māksliniecēm.