Kā veidojas atbalsta puzle kultūras iestādēs strādājošiem privātajā un nevalstiskajā sektorā Covid-19 ierobežojumu laikā? Kā darbosies Valsts Kultūrkapitāla fondam piešķirtā trīs miljonus eiro mērķprogramma Covid-19 ietekmēto kultūras institūciju atbalstam, skaidro Kultūras ministrijas valsts sekretāres vietnieks kultūrpolitikas jautājumos Uldis Zariņš.

Uldis Zariņš norāda, ka šobrīd eksistē un top divu veidu atbalsta mehānismi - viens, lai nozare pārziemotu, arī vārda tiešā nozīmē, otrs, lai atbalstītu jaunu projektu tapšanu, gan kultūras nozarē strādājošiem uzņēmumiem, gan individuāliem māksliniekiem.

Ja gadījumā krīze ieilgst ir valdības kopēja vienošanās, ka visi atbalsta instrumenti, kas darbojas un vēl būs, darbosies, kamēr būs spēkā esošie ierobežojumi. 

"Atšķirībā no pavasara, kad atsevišķiem instrumentiem bija noteikti beigu datumi, šobrīd vienošanās, kamēr būs  nepieciešams, tie darbosies. Gribētos cerēt, ka ar esošiem un topošajiem atbalsta mehānismiem vajadzētu pietikt," vērtē Uldis Zariņš.