Ansis Gulbis – izdevējs, kura darbību joprojām izvērtē mūsdienās. Par būtiskākajām atziņām pēc starptautiskās zinātniskās konferences "Izdevējdarbība un nācija" Kultūras rondo studijā pārrunājam ar grāmatzinātnieku Viesturu Zanderu un vēsturnieku Mārtiņu Mintauru.
7. un 8. decembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notika starptautiska zinātniska konference "Izdevējdarbība un nācija". Konference organizēta norišu cikla “Latviešu grāmatai 500” ietvaros, tā veltīta ievērojamā izdevēja Anša Gulbja (1873–1936) 150 gadu jubilejai un rosināja diskutēt par grāmatniecību kā nācijas kultūras stūrakmeni, īpašu uzmanību pievēršot 19. gadsimta beigām un 20. gadsimta sākumam, kad aizsākās Baltijas jūras reģiona nāciju profesionālās grāmatniecības izveide.
Ierakstā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Speciālo krājumu departamenta direktore Dagnija Baltiņa iezīmē svarīgākos notikumus, kas saistīti ar latviešu grāmatniecības vēstures norišu ciklu „Latviešu grāmatai 500”.
Konferences sesijā „Ansis Gulbis: izdevējdarbības milzis” Latvijas Nacionālās bibliotēkas Periodikas nodaļas galvenā bibliogrāfe Kristina Papule iezīmēja jomu, kura Gulbim nav bijusi veiksmīga, viņas pētījuma tēma „Ansis Gulbis kā laikrakstu un žurnālu izdevējs”. Viņa arī citēja Anša Gulbja sacīto : „Esmu savā laikā mīlējis izdot avīzes. Diemžēl! Ak! Tā bija pavisam nelaimīga mīlestība!”. Uzklausām pētnieci.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X