Izrāde par sajūtām, par jaunas meitenes ceļu un izpratni – tā gaidāmās laikmetīgā baleta izrādes veidotāji atklāj darba ideju. 21.maijā VEF Kultūras pilī notiks laikmetīgā baleta izrādes „Balsis klusumā” pirmizrāde, kurā simboliski risināts brīdis, kad meitene savā izpratnē top par jaunu sievieti.

Izrādē piedalās 14 dejotājas un baletdejotāju pāris. Projekts tā arī sācies ar vienkāršu sarunu par jaunietēm, par pusaudžiem aktuālajām tēmām, ar ko sastopas ikdienā.

Esmu „Dance Academy” studijā, rit nodarbība gan jaunākajā grupā, pavisam mazām meitenēm, gan mēģinājums dejotājām, kas piedalās izrādē „Balsis klusumā”. „Dance Academy” vadītājs un izrādes producents Tālis Sils aizved nedaudz klusākā telpā, lai iepazīstinātu ar gaidāmo pirmizrādi un tās ideju, palīdzēt, atbalstīt mūsu nākotni – jauniešus.

Nodarbības pārtraukumā tiekos ar horeogrāfi Milanu Komarovu, kura meitenēm Tāļa studijā pasniegusi meistarklases laikmetīgajā baletā, tad arī radusies iecere izrādei.

Ar dejotāju no „Dance Academy” studijas Evelīnu Inni iespēja aprunāties izrādes mēģinājuma laikā. Ar baletu jauniete nodarbojas piecus gadus, bet dejot sākusi no trīs gadu  vecuma, un šī nebūs pirmā izrāde, kurā Evelīna piedalās.

Gatavojoties pirmizrādei, izgaismojas problēma – nav telpu laikmetīgajai dejai, kā uzsver Tālis Sils, Latvijā ir daudz talantīgu horeogrāfu un kultūru mīlošai tautai  vajadzētu savas telpas laikmetīgās dejas, laikmetīgā baleta un dažādām laikmetīgajām performancēm. Pirmizrāde laikmetīgā baleta izrādei „Balsis klusumā” tiks rādīta  VEF Kultūras pilī.