Latvijas Nacionālā opera 26. septembrī aicina uz Džuzepes Verdi meistardarba “Simons Bokanegra” pirmizrādi. Opera šī darba iestudējumu bija plānojusi rādīt jau pagājušā gada rudenī, bet zināmu apstākļu dēļ plāni mainījās un šīs vasaras beigās iestudējuma trupa atsāka darbu pie operas.

Šī darba pirmuzvedums Latvijā tapis saskaņā ar Stīvena Lolesa oriģinālrežijas konceptu un iestudējuma radošā komanda ir starptautiska. Tā muzikālais vadītājs un diriģents ir Normunds Vaicis, scenogrāfs un kostīmu mākslinieks ir Leslijs Traverss, horeogrāfe – Linne Hoknija, gaismu mākslinieks – Oskars Pauliņš.  Galvenās lomas jauniestudējumā interpretēs Rinalds Kandalincevs, Tatjana Trenogina, Tads Girininks (Tadas Girininkas) un Mihails Čuļpajevs.

Par iestudējuma gaitu Kultūras rondo stāsta tā muzikālais vadītājs un diriģents Normunds Vaicis. Par darbu ar solistiem pirms atsākās mēģinājumi ar orķestri stāsta Latvijas Nacionālās operas un baleta galvenais solistu koncertmeistars Mārtiņš Zilberts.

Galveno sieviešu lomu operā - Amēliju Grimaldi pirmizrādē dziedās Tatjana Trenogina, viņa uzskata, ka "Verdi ir ārsts balsij". Sarunai pievienojas Gabriela Adorno lomas atveidotājs tenors Mihails Čuļpajevs. Bet operas titulloma - Simons Bokanegra - pirmizrādē uzticēta Rinaldam Kandalincevam. Viņš atklāj, ka pirmo reizi dzied tik lielu lomu Verdi darbā un uzskata, ka sižetu varētu pārcelt mūsdienās un tas būtu iederīgi

Operas “Simons Bokanegra” titulvaronis kļūst par Dženovas dodžu, balsojumā pārspējot aristokrātu Fjesko, taču viņus abus saista ne tikai cīņa par varu, bet arī kāda liktenīga sieviete.  Operu “Simons Bokanegra” Džuzepe Verdi sacerēja jau 1857. gadā, tomēr publikas un kritikas īpašu atzinību guva darba otrā redakcija, kas pirmizrādi piedzīvoja 1881. gadā. 21. gadsimtā “Simons Bokanegra” arvien biežāk parādās uz operteātru skatuvēm.