Jaunajā kultūrtelpā Kuldīgas Adatu fabrikā brīvību kā vērtību izceļ mākslinieki kopā ar juristiem. Līdz septembra vidum Adatu fabrikā varēsim aplūkot Latvijas Mākslas akadēmijas doktorantūras studentu un viņu diplomdarbu vadītāju izstādi, kas tapusi Satversmes tiesas projektā par godu Satversmes simtgadei.

Vairāk par projektu Kultūras rondo stāsta projekta vadītāja Dita Plepa.

Šogad aprit 100 gadu kopš Satversmes pieņemšanas un spēkā stāšanās. Satversme ir viens no Latvijas valstiskuma simboliem, kas atspoguļo Latvijas valsts iekārtas pamatprincipus un nodrošina ikvienas personas pamattiesību aizsardzību. Līdz ar to 2022. gadā notiek vairāki pasākumi, ar kuriem godināt Satversmes pieņemšanu, kā arī nodrošināt laikmetīgas, saturiski bagātas informācijas pieejamību sabiedrībai. Satversmes simtgade apliecina, ka konstitūcijas uzdevums ir nodrošināt brīvas, neatkarīgas valsts pastāvēšanu, kurā ikviens var izmantot savas pamattiesības un pamatbrīvības,- teikts projekta aprakstā.

"Krievijas militārā agresija un karadarbība pret Ukrainu un tās iedzīvotājiem brīvības tēmai piešķīrusi būtisku nozīmi, jo atgādinājusi par reālu un brutālu apdraudējumu vienai no svarīgākajām konstitucionālajām vērtībām – brīvībai," norāda Dita Plepa.

Jāatgādina, ka Kuldīgas Adatu fabrikas atjaunotās telpas interesentiem ir skatāmas tikai mēnesi – kopš šā gada 1. jūlija. Jau pavisam drīz, no septembra, Kuldīgas Adatu fabrika kļūs par mājvietu Latvijas Mākslas akadēmijas starptautiskās maģistra studiju programmas “Pakalpojumu dizaina stratēģijas un inovācijas” studentiem no visas pasaules.