Parādīt laikmetīgās mākslas dažādību un saikni starp to, kas mākslā bijis iepriekš un kas ir tagad – to sola Carevas galerija un tās vadītāja Alise Careva. Galerija nupat sākusi darbu jaunās telpās Kaļķu ielā un skatītājiem piedāvā divas jaunas izstādes - grupas izstādi „Spēles, ko cilvēki spēlē” un Annas Salmanes perosnālizstādi „Sērga”, kas māksliniecei raksturīgā minimālismā ataino cilvēka dabu reakcijā uz apkārtējo pasauli.

Mākslinieci Annu Salmani Alise Careva kā pirmo veidot izstādi jaunajās telpās uzaicinājusi, jo, izlasot interviju ar viņu žurnālā “Ir”, atklājusi, ka abām ir zināmā mērā līdzīgs dzīves stāsts. Arī Anna Salmane tāpat kā Alise Careva kādu laiku dzīvojusi Londonā, tad atgriezusies.

Anna Salmane apliecina, ka jāizmanto katra iespēja parādīt darbus, un, pirmkārt, uztaisīt jaunus darbus, kādi skatāmi šajā izstādē, dodot tai nosaukumu „Sērga”.

Izstādē ir gan daudz daudz žurku, gan gleznojums uz melna fona ar kājām, kas varbūt peld, slīkst, bet varbūt dejo, arī atsauce uz dejošanas sērgu.

“Darba nosaukums ir "Frau Trofeja izgāja ārā un sāka dejot", jo šī sieviete ir pirmā, kas izgāja Strasbūrā 1518.gadā uz ielas un sāka dejot,” norāda Salmane.

Arī galerijas atklāšanā gluži kā mākslinieces darbā notika dejošana.

Carevas galerija nesen ir pārcēlusies uz jaunām plašām telpām Vecrīgā. Pirms tam galerija darbojās Baznīcas ielā, kur notikušas vairākas izstādes. Jaunajā galerijās mājvietā Kaļķu ielā ir izstādēm paredzētas trīs telpas. Otra izstāde, kas pašlaik skatāma galerijā, ir grupas izstāde „Spēles, kuras spēlē cilvēki”, par lomām, ko mēs mēdzam ieņemt sabiedrībā un par spēles noteikumiem, kuriem dažreiz pat paši nenojauzdami, pakļaujamies. Izstāde apvieno gan Latvijas dažādu paaudžu māksliniekus, gan iekļauj mākslinieces no Polijas un Bulgārijas.